Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

Pomimo nienajlepszych wyników dobre prognozy dla Bomi

Analitycy Millennium DM, w raporcie z 6 stycznia, podnieśli rekomendację dla akcji Bomi do "kupuj" z "akumuluj", obniżając cenę docelową dla papierów spółki do 17 zł z 22,4 zł.

W poniedziałek ok. godz. 14.45 kurs spółki wynosił 10,6 zł.

Zdaniem analityków wyniki Bomi za IV kwartał będą słabe, gdyż spółka przeprowadzi odpis na wartości firmy przejętych spółek w wysokości kilkuset milionów zł.

- Dodatkowo w IV kw. 2008r. spółka zamierza przeprowadzić odpisy m.in. na stare systemy informatyczne, które nie będą stosowane w nowej grupie oraz standardowe odpisy inwentaryzacyjne. W średnim terminie, zanim konsolidacja grupy zakończy się, wyniki spółki nie będą dobre - napisali analitycy w raporcie, dodając, że negatywnie na rezultaty będzie wpływała słaba złotówka.

- Pomimo słabego IV kwartału oraz przeciętnych wyników w średnim terminie uważamy, iż spadek kursu akcji w ostatnim czasie był przesadzony. Wyniki grupy pro forma oraz możliwe znaczne efekty synergii skłaniają nas do podwyższenia rekomendacji na walory Bomi z "akumuluj" do "kupuj" - podano w raporcie.© Portal Spożywczy 2021-06-23 22:36:34