Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

Edpol wchodzi na rynki Bliskiego Wschodu oraz Afryki

Edpol Food & Innovation - Polska spółka wdrażająca innowacyjne technologie w przemyśle spożywczym i dostarczająca produkty z zakresu przypraw naturalnych, mieszanek przyprawowych, systemów panierowania, marynat oraz sosów mokrych dla przemysłu spożywczego, poinformowała dziś o swoich najbliższych planach. Edpol zamierza rozwijać się na rynkach Afryki oraz Bliskiego Wschodu.


Autor: portalspozywczy.pl, pr
Data: 04-02-2015, 10:55
Wojciech Dąbrowski, prezes Edpol Food & Innovation

- Planujemy przeniesienie naszego modelu biznesowego z Polski na kolejne rynki zagraniczne. Chcielibyśmy by była to zorganizowana i możliwie szybka ekspansja, z równoległym wejściem na kilka wybranych rynków. Szukamy możliwości wzmocnienia naszego eksportu. Niestety niestabilna sytuacja na rynku walut nie sprzyja eksportowi i powoduje dużo niepewności - komentuje Wojciech Dąbrowski, prezes Edpolu.

Jak dodaje szef firmy, obecnie dział badawczo-rozwojowy spółki dostosowuje technologie, aby sprostać trudnym warunkom klimatycznym rynków Bliskiego Wschodu i Afryki.

- Od początku 2015 roku mamy swojego przedstawiciela odpowiedzialnego za nawiązywanie bezpośrednich kontaktów na wspomnianych rynkach. Od kilku lat współpracujemy z Polską Agencją Informacji i Inwestycji Zagranicznych w ramach realizowanego programu Polski Wschodniej. Dzięki temu programowi już w lutym będziemy prezentować nasze produkty i technologie na międzynarodowych targach Gulfood w Dubaju - zapowiada Dąbrowski.

© Portal Spożywczy 2020-07-10 01:46:40