Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

Pekaes chce mieć więcej magazynów

Przejęcia firm dzierżawiących i zarządzających magazynami oraz budowa nowych obiektów to cele grupy na ten rok - pisze Parkiet.

Operator logistyczny Pekaes chce w najbliższym czasie istotnie zwiększyć przychody z działalności magazynowej, głównie dzięki przejęciom firm specjalizujących się w świadczeniu takich usług. - Ze względu na dekoniunkturę i spadek wycen wielu z nich rozważamy akwizycje. W kręgu zainteresowania są przede wszystkim spółki dzierżawiące magazyny bądź zarządzająca takimi obiektami - mówi Paweł Borys, przewodniczący rady nadzorczej Pekaesu i prezes AKJ Management, który kontroluje ponad 58 proc. akcji spółki. Do tej pory udział logistyki magazynowej w przychodach grupy Pekaes stanowił jedynie 4 proc.

Aby zwiększyć wpływy z działalności magazynowej, Pekaes zamierza również udostępnić deweloperom swoje działki w Błoniu, Pruszczu Gdańskim i we Wrocławiu. W zamian partnerzy mieliby sfinansować budowę nowych obiektów. Następnie, na podstawie długoterminowych umów, planuje się wynająć całą powierzchnię giełdowej spółce, aby mogła nią zarządzać. Dziś Pekaes posiada magazyny o łącznej powierzchni około 40 tys. mkw. Jeśli do tego dodać podnajmowane obiekty, to powierzchnia wzrasta do 60-70 tys. mkw. Jaka ma być powierzchnia docelowa, Paweł Borys na razie nie informuje.

Grupa Pekaes nie tylko nie jest zadłużona, ale ma jeszcze około 40 mln zł gotówki. Dodatkowo na 150 mln wycenia swoje nieruchomości w Warszawie, które może sprzedać. Zatem firma nie obawia się o sfinansowanie przejęć.© Portal Spożywczy 2021-07-27 20:13:40