Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

Philip Morris ma nowego dyrektora

Oleksiy Lomeyko został nowym dyrektorem krakowskiej fabryki Philip Morris. Zastąpił na tym stanowisku Marka Kalinowskiego, który objął stanowisko dyrektora ds. zarządzania łańcuchem dostaw na Unię Europejską i będzie pracował w Szwajcarii.


Autor: ŁR, portalspozywczy.pl
Data: 09-03-2015, 12:08
Oleksiy Lomeyko, nowy dyrektor krakowskiej fabryki Philip Morris (fot. mat.pras.)

Oleksiy Lomeyko jest nie tylko doświadczonym menedżerem, ale również ekspertem w obszarze kompleksowego zarządzania produkcją. Jest związany z Philip Morris od 1997 roku, swoje kompetencje rozwijał w różnych obszarach, na różnych stanowiskach i w wielu krajach. Pierwsze doświadczenia zdobywał w ukraińskiej fabryce Philip Morris w Charkowie jako inżynier ds. zdrowia i bezpieczeństwa. Po roku został awansowany na stanowisko menedżera. W latach 2000-2002 pracował w centrali Philip Morris International w Lozannie.

Po powrocie na Ukrainę nadzorował w charkowskiej fabryce pracę działów „primary", „secondary", a następnie odpowiadał za zarządzanie łańcuchem dostaw. Przez prawie 4 lata był dyrektorem fabryki Philip Morris w Krasnodarze. W latach 2011-2013 był dyrektorem ds. planowania operacyjnego w Lozannie oraz Vice Prezydentem ds. Zdrowia i Bezpieczeństwa. Do Krakowa przyjechał bezpośrednio z Sankt-Petersburga, gdzie pełnił funkcję Dyrektora Operacyjnego Philip Morris na Rosję i Białoruś.

Philip Morris w Polsce jest największą firmą tytoniową, z udziałem w rynku sprzedaży wyrobów tytoniowych wynoszącym ok. 39 proc. (źródło: Nielsen, grudzień 2014) oraz jednym z największych pracodawców, zatrudniającym ponad 3000 pracowników w całej Polsce. Współpracuje z ok. 3500 plantatorów tytoniu.

© Portal Spożywczy 2020-12-05 22:49:04