Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

SLD: Wzrost gospodarczy w tym roku może być bliski zeru

Sojusz Lewicy Demokratycznej przewiduje, że wzrost gospodarczy w tym roku może być bliski zeru. Według SLD ludzie, którym grozi zwolnienie, czekają na konkretne działanie rządu i ratowanie ich miejsc pracy - podaje Bankier.pl, na podstawie IAR.

Zdaniem przebywającego na Górnym Śląsku przewodniczącego Sojuszu, Grzegorza Napieralskiego, na listach pracowników przewidzianych do zwolnienia są jedyni żywiciele rodzin. Polityk zarzucił rządowi, że postępuje odwrotnie, niż rządy innych państw. Zapowiada bowiem oszczędności w administracji i inwestycjach, co zmniejszy popyt wewnętrzny. Tymczasem popyt ten należy pobudzać.

Wyliczając sukcesy swej partii Napieralski zapewnia, że SLD może być ciekawą alternatywą dla Platformy Obywatelskiej oraz Prawa i Sprawiedliwości w walce z kryzysem. Szef SLD przypomina, że lewica wyprowadzała Polskę z kryzysu w latach 1993 i 2001. Zmniejszyła wtedy bezrobocie, popierała polskie przedsiębiorstwa, wprowadziła kraj do Unii Europejskiej i uchwaliła wiele dobrych ustaw.© Portal Spożywczy 2021-07-27 20:29:09