Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

JYSK rozbudowuje centrum logistyczne

JYSK rozbuduje centralny magazyn dystrybucyjny na Europę Środkowo-Wschodnią - podaje Puls Biznesu. Obok istniejącego magazynu powstaną dwie nowe, zautomatyzowane hale, w których zmieści się 160 tys. palet. Część budowlaną wykona firma GSE, a wnętrze magazynów (40 m wysokości, obsługiwanych przez specjalistyczne dźwigi) firma Schaeffer. Magazyn będzie gotowy w połowie 2010 r.


Autor: Puls Biznesu
Data: 30-01-2009, 06:58

- Umowa jest w przygotowaniu - mówi Artur Krystyniak, dyrektor centrum dystrybucji JYSK na Europę Centralną w Radomsku.

W grudniu ruszyły prace budowlane. Wtedy JYSK dowiedział się, że dostanie 79,5 mln zł dotacji na tę inwestycję w ramach programu unijnego wspierającego projekty o dużym znaczeniu dla gospodarki. To 30 proc. wartości projektu, który sięga 265 mln zł. Jest to także najwyższa dotacja przyznana w działaniu skierowanym do firm inwestujących w centra usług i centra logistyczne w pierwszej rundzie.

- Rozbudowa pozwoli nam na ekspansję. Dziś obsługujemy sklepy JYSK w Polsce, Czechach, Słowacji, Słowenii, na Węgrzech i rozpoczynamy tworzenie sieci w Chorwacji. W każdym z tych krajów przybywa kilkanaście sklepów rocznie. Poza tym chcemy poszerzyć działalność o kolejne kraje na południu Europy -mówi Artur Krystyniak.

© Portal Spożywczy 2020-05-26 11:26:21