Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

Mondelēz publikuje raport społecznej odpowiedzialności

Mondelēz International, światowy lider w produkcji przekąsek, opublikował raport społecznej odpowiedzialności biznesu. Strategia firmy opiera się na 4 filarach, m.in. odpowiedzialnym pozyskiwaniu surowców oraz promowaniu lepszych wyborów żywieniowych i sięganiu po przekąski w racjonalny sposób.


Autor: portalspozywczy.pl
Data: 25-06-2015, 18:39
Mondelēz International opublikował raport Well-being 2014 dotyczący społecznej odpowiedzialności biznesu. Fot. www.mondelezinternational.eu

W świetle raportu „Well-being 2014” ubiegły rok był szczególny pod względem realizacji wieloletniej strategii społecznej odpowiedzialności biznesu.

Jak podano, firma z rocznym wyprzedzeniem zrealizowała zobowiązania dotyczące redukcji wpływu na środowisko naturalne – w tym zmniejszenia wagi opakowań, emisji gazów cieplarnianych i produkcji odpadów. Duży nacisk położono na edukację konsumentów w zakresie lepszych wyborów żywieniowych i kontrolowanego spożycia przekąsek – m.in. poszerzono wybór w zakresie wielkości porcji, a udział zbóż pełnoziarnistych w produkcji wzrósł o 23 proc.

- Kierujemy się przekonaniem, że możemy jednocześnie rozwijać naszą działalność i działać dla dobra otoczenia i środowiska, w którym pracujemy. Nasza strategia Well-being to model biznesowy opierający się na twórczym wykorzystaniu globalnych zasobów firmy - zauważyła Irene Rosenfeld, prezes Mondelēz International.

Wkład w realizację globalnej strategii miał także polski oddział firmy. Przyładowo w fabrykach Mondelez Polska wdrażane są  rozwiązania minimalizujące wpływ na środowisko naturalne – fabryki w Skarbimierzu nie przekazują odpadów na składowiska, ponieważ wszystkie odpady produkcyjne są poddawane recyklingowi. W fabryce w Bielanach Wrocławskich o 26 procent zredukowano zużycie energii.

Produkty Mondelez International są obecne w 165 krajach na całym świecie. W ubiegłym roku dochody firmy wyniosły 34 mld dolarów. Mondelez Polska zatrudnia ok. 3200 pracowników.

 

© Portal Spożywczy 2021-01-27 11:39:12