Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

WTO znosi cła na 200 produktów IT

Światowa Organizacja Handlu (WTO) podjęła w piątek decyzję w sprawie zniesienia cła na ponad 200 produktów IT począwszy od chipów komputerowych, a skończywszy na konsolach do gier.

Jak podaje Die Tageszeitung, porozumienie stanowi rozszerzenie umowy, którą kraje WTO zawarły w 1997 roku. Jego sygnatariuszami jest obecnie 80 państw członkowskich Światowej Organizacji Handlu.

Wedle szacunków zawarta umowa obejmuje towary, których globalne obroty sięgają w ciągu roku nawet biliona dolarów. Tylko firmy amerykańskie odpowiadają za 100 mld dolarów wartości handlu tym towarami.

Nie dziwi zatem opinia Michaela Fromana, Przedstawiciela Handlowego Stanów Zjednoczonych, że zawarte porozumienie to dobra informacja dla amerykańskich firm i przedsiębiorców zajmujących się produkcją i eksportem najnowocześniejszych technologii informatycznych.

Dean Garfield szef Information Technology Industry Council zauważył, że porozumienie oznacza nie tylko otwarcie rynków, ale także tworzenie nowych miejsc pracy, wspieranie rozwoju gospodarczego na całym świecie oraz tworzenie nowych miejsc pracy. Finalnie ma się także przyczynić do zmniejszenia kosztów dla konsumentów.

Niemiecki dziennik informuje, że szczegóły dotyczące dokładnego harmonogramu zniesienia ceł zostaną ustalone na posiedzeniu WTO w grudniu tego roku. 

 

 

Gospodarka subskrypcji

KATOWICE MCK
25-27 KWIETNIA 2022
WWW.EECPOLAND.EU


© Portal Spożywczy 2022-05-21 01:03:47