666 Drukuj
Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

Rzecznik Grupy Animex: W branży mięsnej panuje ostra konkurencja

Branża mięsna powinna zacieśniać wewnętrzne relacje, w większym niż dotychczas stopniu stawiać na współpracę i konsolidację. Państwo może w tym pomóc, ale główny ciężar odpowiedzialności za rozwój branży zawsze będzie spoczywał na kierownictwie  firm mięsnych – mówi serwisowi portalspozywczy.pl Andrzej Pawelczak, rzecznik prasowy Grupy Animex.


Autor: Łukasz Rawa, portalspozywczy.pl
Data: 06-08-2015, 12:25
Andrzej Pawelczak, rzecznik prasowy Grupy Animex (fot. PTWP)

Z doświadczeń Grupy Animex wynika, że administracja państwowa działa w podobny sposób zarówno w odniesieniu do sektora wieprzowiny, jak i do sektora drobiu. - Jednocześnie wyraźnie widać, że pierwszy z wymienionych sektorów od lat zmaga się z problemami, podczas gdy drugi odnosi pasmo sukcesów w handlu krajowym i za granicą. To pokazuje, że wpływ regulacji prawnych na kurczenie się bądź rozwój hodowli poszczególnych gatunków zwierząt jest mniej istotny, niż realne działania biznesu, oparte na analizie zapotrzebowania rynku na określone surowce i produkty – podkreśla Andrzej Pawelczak.

- Firmy mięsne działają na globalnym rynku, gdzie warunki konkurencji są bardzo ostre, toczy się walka „na śmierć i życie”. Dlatego przede wszystkim warto rozmawiać o tym, jak polska branża może się konsolidować, jak wspierać eksport polskich produktów i nie dawać się spychać przez naszych sąsiadów, którzy nierzadko dążą do ochrony swoich rynków za wszelka cenę – dodaje. Rzecznik Grupy Animex zwraca też uwagę, że jeśli chodzi o ewentualne postulaty branży wobec rządzących, za rozsądny uważa pogląd o konieczności integracji służb kontroli produkcji, jakości i bezpieczeństwa produktów pochodzenia zwierzęcego.

© Portal Spożywczy 2020-03-29 05:02:58