Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

Na wynikach Eurocash mocno powinna odbijać się presja producencka

Analitycy DM BDM w raporcie z 10 sierpnia zalecają "redukuj" Eurocash, wyceniając akcję spółki na 38 zł. Raport wydano przy kursie 42,5 zł.

Analitycy uważają, że obecna wycena Eurocashu oparta jest na poprawiających się odczytach inflacyjnych, poprawie rentowności spółki zależnej Tradis oraz kontroli kosztów i spadku zadłużenia. Kurs akcji wsparły również dane o sprzedaży porównywalnej Biedronki, która w drugim kwartale wyniosła 2,4 proc.

Autorzy raportu uważają jednak, że pozostała część 2015 roku oraz początek 2016 mogą przynieść kilka negatywnych zmian. "Przede wszystkim na wynikach grupy bardzo mocno powinna odbijać się cały czas presja producencka oraz negatywny mix sprzedażowy" - napisano.

Zwrócono również uwagę na fakt, że Eurocash jest obecnie notowany z premią do spółek porównywalnych, łącznie z Jeronimo Martins.

"W naszej opinii premia ta jest nieuzasadniona – generowane przez właściciela Biedronki marże brutto oraz EBITDA są istotnie wyższe, lepszy jest również mix sprzedażowy oraz model biznesowy (sklepy agencyjne, a nie franczyza)" - napisano w raporcie.

Nowy konsument na rynku spożywczym

KATOWICE MCK
25-27 KWIETNIA 2022
WWW.EECPOLAND.EU


© Portal Spożywczy 2022-05-28 10:32:51