Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

Mondelez zwiększa wydatki na reklamę

Do 2018 roku Mondelez zamierza zwiększyć wydatki na reklamę do 10 proc. przychodów. Obecnie wynoszą one 8 proc. Firma planuje także rozwój działalności e-commerce.W ciągu 5 lat sprzedaż internetowa Mondelez ma wzrosnąć do 1 mld z dzisiejszych 100 mln dolarów.


Autor: portalspozywczy.pl/Reuters
Data: 11-09-2015, 11:30
Fot. www.mondelezinternational.eu

Plany koncernu wyjawił Mark Clouse, dyrektor Mondelez International ds. wzrostu. 

Clouse przyznał także, że Mondelez planuje w ciągu najbliższych pięciu lat zdecydowanie zwiększyć udział zdrowych przekąsek poniżej do 200 kalorii, z mniejszą zawartością sztucznych dodatków.

Zdaniem Marka Clousea proponowane zmiany mają przyczynić się do pełnego wykorzystania potencjału wzrostu. 

Jak informuje Reuters Mondelez koncentruje się obecnie na poprawie marży poprzez istotne zmniejszanie kosztów. Firma przeprowadza obecnie plan, który ma zredukować koszty o 3 mld dolarów do końca 2018 roku. Jednym z jego elementów jest m.in. zwiększenie wydajności otwieranych zakładów produkcyjnych. Oszczędność mają się przełożyć na szybszy wzrost sprzedaży.

Na początku lipca w wyniku połączenia Mondelez i Douwe Egberts powstała spółka joint-venture Jacobs Douwe Egberts.

Analitycy spekulują, że Mondelez może ponownie połączyć  z koncernem Kraft. W wyniku takiego połączenia powstałaby duża grupa o łącznych przychodach rzędu 63 mld dolarów.

Do października 2012 r. obie firmy funkcjonowały razem jako jeden podmiot o nazwie Kraft Foods Inc. W wyniku dokonanego podziału powstały dwa przedsiębiorstwa - Mondelez International specjalizujące się w produkcji przekąsek oraz słodyczy, a także Kraft Foods Group specjalizujący się w pozostałych segmentach rynku, a także produkcji napoi. 

Obecnie produkty Mondelez International są obecne w 165 krajach na całym świecie. W ubiegłym roku dochody firmy wyniosły 34 mld dolarów. W Polsce koncern zatrudnia ok. 3200 pracowników.

© Portal Spożywczy 2021-01-21 07:11:38