Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

PO ma projekt wielkiej zmiany filozofii podatkowej

Premier Ewa Kopacz zapowiedziała w sobotę podczas konwencji swojej partii, że jeśli PO zwycięży w jesiennych wyborach wprowadzi jednolitą składkę podatku PIT - 10 proc., zlikwiduje składkę na NFZ i ZUS, określi stawkę godzinową na poziomie nie mniejszym niż 12 zł.


Autor: PAP
Data: 12-09-2015, 16:04
Premier Ewa Kopacz (fot. PTWP)

Jak mówiła, do opracowania programu zmian zaprosiła "dwóch największych liberałów i największych sknerusów" - Mateusza Szczurka i Janusza Lewandowskiego, mówiąc im, że Polacy muszą zarabiać więcej.

"Nasi bezwzględni liberałowie - bo wiecie, ze liberałowie są bez serca - przynieśli bardzo konkretne rozwiązanie, przynieśli prawdziwy projekt, a nie pierścionek z tombaku jak w PiS-ie; projekt wielkiej zmiany filozofii podatkowej w Polsce" - mówiła.

Jak poinformowała, propozycje PO przewidują m.in. jednolitą stawkę podatku PIT na poziomie 10 proc., "która będzie podatkiem powszechnym, sprawiedliwym i prostym".

Kopacz zapowiedziała likwidację składki na NFZ i ZUS przy jednoczesnym uporządkowaniu rynku pracy. "Wprowadzimy jednorodny kontrakt, który zastąpi wszystkie formy zatrudnienia" - mówiła. Dodała, że PO planuje wprowadzenie minimalnej stawki godzinowej - nie mniej niż 12 zł.

© Portal Spożywczy 2020-07-10 08:19:14