Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

Ambra zapowiada zyski

Po sześciu miesiącach roku obrotowego |(kończy się 30 czerwca) spółce Amber udało się zwiększyć marże - podaje Parkiet. - To było głównym celem rozpoczętego przez nas, jeszcze w poprzednim roku obrotowym, procesu restrukturyzacyjnego - mówi Robert Ogór, prezes firmy.

Zmiany dotyczyły przede wszystkim spółki matki - podaje Parkiet. Firma m.in. wyeliminowała z portfela wyroby niskorentowne oraz podwyższyła ceny większości produktów. Jak wyjaśnił prezes ceny wzrosły od kilkunastu do nawet 20 proc. w przypadku wina musującego CinCin. Mimo podwyżek spółka nadal zwiększa udziały w rynku.

- W związku z podwyżkami zaplanowaliśmy oczywiście pewien spadek sprzedaży wolumenowej, ale nie był on dotkliwy - zapewnia prezes Ogór.

W 2007 r. IV kwartał, który jest dla gupy najważniejszy, zakończył się zyskiem netto w wysokości 25 mln zł. - Tym razem powinno być jeszcze lepiej, ale konkretnych danych oczywiście nie zdradzę przed publikacją raportu kwartalnego - mówi prezes.

Robert Ogór zapowiada też, że obecny rok obrotowy grupa zakończy zyskiem (w poprzednim strata sięgnęła 8,8 mln zł). Po raz pierwszy zysk na poziomie netto ma przynieść sieć sklepów detalicznych.

Restrukturyacja objęła także Czechy i Słowację© Portal Spożywczy 2021-12-02 07:50:35