Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

Kopacz: Nie szczędzimy pieniędzy na innowacyjność

Nie szczędzimy pieniędzy na innowacyjność; nie ma dostatniego kraju bez świetnej gospodarki, a świetnej gospodarki bez przedsiębiorców - powiedziała w piątek premier Ewa Kopacz po spotkaniu z młodymi przedsiębiorcami w Centrum Przedsiębiorczości Smolna w Warszawie.

Premier mówiła, że w 2007 r. Narodowe Centrum Badań i Rozwoju dysponowało budżetem ok. 10 mln zł, a w 2015 r. na badania jest 5,5 mld zł. "Na innowacyjność nie szczędzimy pieniędzy - powiedziała Kopacz. - Stawiamy na innowacyjność. Jestem pewna, że Polacy będą liderami w Europie Środkowej, jeśli chodzi o innowacyjność i pomysły".

Szefowa rządu oceniła, że takie miejsce jak centrum Smolna, pozwala w sposób realny i odpowiedzialny powiedzieć, że zabiegamy o palmę pierwszeństwa, jeśli chodzi o innowacyjność w Europie. Mówiła, że nie ma dostatniego kraju bez świetnej gospodarki, a świetnej gospodarki nie ma bez przedsiębiorców, także bez tych, którzy promują innowacyjność.

Kopacz powiedziała, że młodzi przedsiębiorcy, z którymi rozmawiała, opowiadali jej o wizycie na targach start-upów w Stanach Zjednoczonych, gdzie "nasze stanowisko było najbardziej oblegane, bo my pokazywaliśmy coś zupełnie innego". Dodała, że młodzi naukowcy, są w stanie oferować swoje pomysły i patenty na rynek krajowy i światowy. "Myślę, że ich ambicją jest, by nie wysyłać do krajów zachodnich naszych wykształconych technologów, ale na cały świat nasze świetne, polskie technologie" - powiedziała premier.

Relacjonowała, że jedna z osób uczestniczących w piątkowym spotkaniu powiedziała jej, że zajmuje się wyszukiwaniem Polaków pracujących nad innowacyjnością, którzy chcieliby wrócić do Polski. "Dzisiaj pracujemy nad technologiami, które za chwilę mogą się okazać przełomowe" - dodała szefowa rządu.

Gospodarka subskrypcji

KATOWICE MCK
25-27 KWIETNIA 2022
WWW.EECPOLAND.EU


© Portal Spożywczy 2022-05-29 11:41:43