Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

Schetyna: Będziemy robić wszystko, żeby umacniać złotego

Będziemy robić wszystko, żeby umacniać złotego, to jest bardzo ważne - powiedział we wtorek wicepremier, szef MSWiA Grzegorz Schetyna. "Będziemy dzisiaj rozmawiać na Radzie Ministrów także o tym" - powiedział Schetyna w Radiu ZET.

Na pytanie czy będzie reakcja rządu na osłabienie złotego, wicepremier powiedział: "na pewno tak". "My cały czas reagujemy" - dodał.

Pytany czy rozważana jest np. interwencja na rynku, powiedział: "to jest kwestia skali interwencji i naszej skuteczności - czy możemy być skuteczni czy możemy odwrócić trend, który tak naprawdę dotyka wszystkie waluty w tej części Europy i nie wybiera".

"Tak, jesteśmy umieszczeni w takim koszyku, w takim najpoważniejszym miejscu, gdzie ryzyko finansowe jest największe" - powiedział Schetyna dodając, że "ta sytuacja oczywiście jest niebezpieczna".

W czwartek o godz. 18.30 za dolara płacono 3,59 zł, za euro 4,61 zł, a za franka szwajcarskiego 3,08 zł. W opinii ekspertów, słaby złoty podwyższa koszty obsługi długu zagranicznego oraz może mieć niekorzystny wpływ na inflację.© Portal Spożywczy 2021-12-06 19:00:07