Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

Prezes ZPM Mroczek: Stawiamy na eksport produktów do Niemiec

- W ostatnim czasie pozyskaliśmy nowego odbiorcę naszych wyrobów. Stawiamy na eksport do Niemiec - mówi serwisowi Portalspozywczy.pl Ryszard Mroczek, prezes ZPM Mroczek. - Ten rynek gwarantuje nam wzrost sprzedaży, co przy wzroście kursu euro ma dla nas duże znaczenie - zaznacza.

Prezes zapewnia, że zakłady nie odczuwają kryzysu. - Dowodem na to jest sprzedaż porównywana do analogicznego okresu z 2008 roku. W styczniu 2009 roku wzrosła o 8 proc. - mówi Mroczek. - Jeśli chodzi o inwestycje - w tym roku kończymy budować zakład produkcji karmy dla zwierząt. W marcu zostanie rozliczony wniosek z funduszy unijnych na zakup nowych maszyn. Między innymi z tych środków, zakupiliśmy maszynę rolową do pakowania wędlin - dodaje.

Co znamienne w czasie kryzysu, zakłady w ostatnim okresie nie zwolniły żadnego pracownika. - Na przestrzeni tego roku planujemy zwiększyć zatrudnienie - mówi Ryszard Mroczek. - Sytuacja w naszym zakładzie jest stabilna, a zakłady "dobre" w branży spożywczej poradzą sobie z kryzysem gospodarczym - podsumowuje.

Zakład Przetwórstwa Mięsnego "Mroczek" to firma rodzinna z dwudziestoletnią tradycją. Rozpoczynając od niewielkiej produkcji w 1988 r. w małym zakładzie, w ciągu kilkunastu lat firma zwiększyła swoją ofertę do ponad 80 asortymentów wędlin.© Portal Spożywczy 2021-12-02 07:54:17