Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

Rumuński Carrefour dementuje doniesienia nt. "afery mięsnej"

Rumuński Carrefour zdementował doniesienia jakoby w wyniku kontroli policyjnych w sklepach sieci skonfiskowano „zdegradowane” produkty mięsne – donoszą rumuńskie media.

- Carrefour Rumunia odrzuca doniesienia, że w wyniku kontroli policyjnych w sklepach naszej sieci odnaleziono i skonfiskowano zdegradowane produkty mięsne. Ponadto Carrefour zapewnia swoich klientów, że nasze produkty są zgodne z obowiązującymi przepisami w zakresie bezpieczeństwa żywności (…) – podkreślono w wystosowanym komunikacie.

We wtorek rumuńskie media podały, że w wyniku kontroli przeprowadzonych przez policję stwierdzono łącznie 123 przestępstwa gospodarcze zagrożone grzywną w wysokości 1 miliona lei. Skonfiskowano łącznie blisko 13 tys. kilogramów produktów mięsnych niespełniających obowiązujących standardów.

Wyjaśnienia rumuńskiej dywizji Carrefoura zostały opublikowane po tym, jak media – powołując się na źródła w policji – podały informację, że wśród sklepów, w których przeprowadzone kontrole wykazały nieprawidłowości były placówki należące do francuskiego detalisty.© Portal Spożywczy 2021-06-13 20:12:03