Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

Prognoza pogody na 21 i 22 grudnia

Jak informuje IMGW, Europa północna znajdować się będzie pod wpływem niżów oraz związanymi z nimi układami frontów atmosferycznych. Pozostały obszar kontynentu obejmuje rozległy wyż z centrami nad Bałkanami. W ciągu najbliższej doby Polska dostanie się pod wpływ rozległego niżu z głównym ośrodkiem nad północną Skandynawią, a przez obszar kraju z zachodu na wschód przemieszczać się będzie chłodny front atmosferyczny. Za frontem od północnego zachodu zacznie napływać chłodniejsza, polarno-morska, masa powietrza.


Autor: PAP
Data: 20-12-2015, 14:30

Ciśnienie w południe, w Warszawie, wyniesie 1004 hPa i będzie spadać.

W poniedziałek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami zwłaszcza na południowym wschodzie. Okresami opady deszczu, tylko na krańcach południowo-wschodnich przez większą część dnia bez opadów. Temperatura maksymalna na przeważającym obszarze od 6 st. do 9 st., cieplej, do 11 st., miejscami na zachodzie, północnym zachodzie oraz nad morzem. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, porywisty, po południu w strefie nadmorskiej w porywach do 55 km/h, południowo-zachodni. W Sudetach wiatr w porywach do 85 km/h.

W nocy z poniedziałku na wtorek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami opady deszczu, wysoko w Tatrach opady deszczu ze śniegiem przechodzące w opady śniegu. Temperatura minimalna od około 2 st. na południowym wschodzie Polski do 4 st., 7 st. na przeważającym obszarze i 8 st., 9 st. na północnym zachodzie oraz nad morzem. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 60 km/h, na północy kraju do 75 km/h, a na wybrzeżu nawet do 85 km/h, południowo-zachodni. W Sudetach wiatr w porywach do 90 km/h a Tatrach 110 km/h.

We wtorek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami zwłaszcza w południowej części kraju. Okresowo, prawie w całym kraju, za wyjątkiem części południowo-wschodniej, opady deszczu. Temperatura maksymalna na przeważającym obszarze od 7 st. do 10 st., chłodniej tylko w rejonach podgórskich Karpat, tam miejscami tylko 5 st., a cieplej, do 12 st., na krańcach północno-zachodnich. Wiatr umiarkowany, porywisty, a nad morzem także okresowo dość silny, południowo-zachodni. Wiatr w porywach do 70 km/h, a nad morzem początkowo do 75 km/h. W Sudetach wiatr w porywach do 90 km/h, a Tatrach 100 km/h.

W Warszawie w poniedziałek zachmurzenie duże. Okresami opady deszczu. Temperatura maksymalna 7 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni. W nocy zachmurzenie duże. Okresami opady deszczu. Temperatura minimalna 6 st. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, południowo-zachodni. We wtorek zachmurzenie duże. Opady deszczu. Temperatura maksymalna 9 st. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, południowo-zachodni i zachodni.

© Portal Spożywczy 2020-11-29 10:42:30