Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

Do słupskiej SSE wchodzi producent sieci rybackich i firma zaopatrująca zakłady cukiernicze

Słupska Specjalna Strefa Ekonomiczna poszerzyła swoje granice o przeszło 37 hektarów nowych terenów inwestycyjnych. W 2015 roku do Słupskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej wkroczyli kolejni przedsiębiorcy m.in. producent sieci rybackich Poldan Net oraz firma Polmarkus, zaopatrująca zakłady cukiernicze i piekarnie.


Autor: portalspozywczy.pl
Data: 08-01-2016, 15:55

Rok 2015 w Słupskiej SSE był bardzo intensywny. Wydano 8 zezwoleń o wartości 60 mln zł i zatrudnieniu 310 osób. Słupska Specjalna Strefa Ekonomiczna poszerzyła swoje granice o przeszło 37 hektarów nowych terenów inwestycyjnych.

Rok 2015 to rok, w którym do strefy wkroczyli kolejni przedsiębiorcy. Do portfolio Słupskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej dołączyły firmy: Akant Sp. z o.o. producent roletek i żaluzji; MM Timber Windows Sp. z o.o., Viking Windows Sp. z o.o. , które będą produkować okna; ; RGB Technology Sp. z o.o., będzie się zajmować produkcją nowoczesnych wyświetlaczy LED.

Z kolei Centrum Logistyczne Invena Log Sp. z o.o. Sp. k. oraz Polmarkus Sp. z o.o., utworzą centra logistyczne. Polmarkus sp. z o.o. zajmuje się zaopatrzeniem i kompleksową obsługą zakładów cukierniczych, piekarskich, lodziarni oraz gastronomii.

W strefie działalność rozwijają także Q4GLASS ABJ Investors Sp. z o.o., Sp.k., która produkuje szyby dla budownictwa oraz Poldan Net Sp. z o.o., zajmująca się produkcją lin i sieci rybackich.

W ramach 8 nowych projektów inwestycyjnych na terenie SSSE zatrudnionych będzie 310 osób, z czego blisko 100 to nowe miejsca pracy. Przedsiębiorcy zainwestują 60 mln złotych. Sześć firm wkracza na teren Słupskiej SSE po raz pierwszy, pozostałe dwa projekty to reinwestycje. Jedna z firm reprezentuje kapitał duński, pozostałe to polskie firmy. 

Dotychczas w Słupskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej zostało wydanych 130 zezwoleń (projektów inwestycyjnych), w ramach których przedsiębiorcy zatrudniają blisko 3350 osób, a poniesione nakłady inwestycyjne, według danych za trzeci kwartał 2015 roku,  wynoszą 1,4 mld złotych.

 

© Portal Spożywczy 2020-12-03 08:55:16