Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

Sociomantic Labs: Wzrost zamawiania artykułów spożywczych online wyniesie nawet 97 proc.

- Choć polska branża artykułów spożywczych nie odnotowuje obecnie wysokich zysków z e-handlu, wiele wskazuje, że w 2016 roku nastąpi znaczny wzrost zainteresowania zakupami żywności przez internet - mówi serwisowi portalspozywczy.pl Maciej Wyszyński, Dyrektor Zarządzający rynkami DACH, CEE oraz MEA w Sociomantic Labs.


Autor: Olimpia Wolf, www.portalspozywczy.pl
Data: 21-01-2016, 10:11
Wzrost zamawiania artykułów spożywczych online wyniesie nawet 97 proc. Fot. shutterstock.

Maciej Wyszyński dodaje, że coraz więcej Polaków będzie robiło w 2016 roku zakupy spożywcze w e-sklepach.

- Polska jest jednym z rynków rozwijających się, w których prognozowany wzrost zamawiania artykułów spożywczych online wyniesie nawet 97 proc. - mówi serwisowi portalspozywczy.pl Maciej Wyszyński.

Jego zdaniem na rynkach rozwiniętych jak np. Wielka Brytania i Francja wzrost zamawiania produktów spożywczych będzie o wiele mniejszy -  nie więcej niż 31 proc.

Według ekspertów Sociomantic Labs wartość rynku handlu internetowego w Polsce wzrośnie w tym roku do blisko 36 mld zł, w ciągu najbliższych 5 lat podwoi się, a liczba e-sklepów w 2016 r. wzrośnie o 7 proc. Przedsiębiorcy chcący wygrać w wyścigu o klienta powinni stawiać na innowacyjne rozwiązania i technologie, które stają się kluczem do osiągnięcia celów biznesowych.

© Portal Spożywczy 2020-11-25 23:40:52