Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

Stock Spirits Group robi przegląd działalności w Polsce

Stock Spirits Group, wiodący środkowoeuropejski producent alkoholi wysokoprocentowych, opublikowała sprawozdanie z działalności za czwarty kwartał i za cały rok 2015. Grupa informuje, że obecnie prowadzony jest gruntowny przegląd m.in. działalności w Polsce.


Autor: BW, portalspozywczy.pl
Data: 26-01-2016, 10:39
Stock Spirits robi przegląd z działalności w Polsce fot. Stock Spirits Group

Grupa podkreśla, że wyniki sprzedaży w IV kwartale, a tym samym w całym 2015 roku, były zgodne z prognozami, jakie przedstawiła w listopadzie ubiegłego roku – zarówno w Polsce jak i na pozostałych głównych rynkach.

- Spodziewamy się zatem, że wynik EBITDA Grupy za 2015 rok, po uwzględnieniu różnic kursowych, będzie w górnej połowie prognozowanego przedziału od 50 mln do 54 mln euro – informuje grupa.

Grupa odnotowała w ubiegłym roku silne przepływy pieniężne, a w rezultacie dług netto na 31 grudnia 2015 r. wyniósł 57 mln euro.

- Obecnie prowadzony jest gruntowny przegląd zarówno działalności w Polsce jak i naszej strategii korporacyjnej w szerszym ujęciu. Więcej informacji na ten temat, a także na temat naszego podejścia do alokacji kapitału, zaprezentujemy przy okazji publikacji wyników całorocznych 10 marca 2016 roku – podała Stock Spirits Group.

Stock Spirits Group to jeden z wiodących producentów alkoholi mocnych w Europie Środkowej. Łączny wolumen sprzedaży grupy w 2014 r. wyniósł ok. 130 milionów litrów.

Producent wódek czystych i gatunkowych oraz likierów prowadzi swoją główną działalność na terenie Polski, Czech, Słowacji, Włoch, Chorwacji oraz Bośni i Hercegowiny. Ponadto eksportuje swoje produkty do ponad 40 innych krajów na całym świecie.

Stock Spirits Group jest właścicielem marek w Polsce, we Włoszech i w Czechach takich jak m.in. Żołądkowa Gorzka, brandy Stock, gorzki likier ziołowy Fernet Stock i Limonce oraz wódek Stock Prestige, a także Czysta de Luxe oraz Saska.

 

 

© Portal Spożywczy 2020-11-29 02:55:25