Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

Dan Cake Polonia wchodzi w segment ciast drożdżowych w nieco innej odsłonie

Dan Cake Polonia wchodzi w segment ciast drożdżowych. Firma zdecydowała się stworzyć zupełnie nowy produkt w tym segmencie na podstawie obserwacji produktu jak i zachowań konsumenckich.


Autor: portalspozywczy.pl
Data: 14-03-2016, 12:17
Dan Cake Polonia postanowiła połączyć polską tradycję z międzynarodowymi smakami fot. Dan Cake Polonia

W Polsce reprezentantem tych wypieków jest tradycyjny placek drożdżowy z kruszonką. Dan Cake Polonia, postanowiła połączyć polską tradycję z międzynarodowymi smakami i przedstawić ciasto drożdżowe w nieco innej odsłonie.

- Inspiracją dla nas była francuska brioszka – jej puszyste, o wyraźnej strukturze ciasto i niezbyt słodki smak, z przyjemną, lekko wyczuwalną nutą wanilii oraz charakterystycznym nacięciem na wierzchu jest symbolem wysokiej jakości wypieku – mówi Wiktor Kowalski z Dan Cake.

- W tworzeniu produktu aktywnie uczestniczyli nasi konsumenci. Przeprowadzony insight konsumencki potwierdził, że sytuacje spożycia są różnorodne, a drożdżowe wypieki pasują zarówno na śniadanie, przerwę w pracy, jak i podczas niespodziewanej wizyty gości. Konsumenci cenią nasze produkty za higieniczne opakowanie oraz możliwość zakupu produktu na zapas. Dodatkowo, kobieca część badanych wskazała, że ciasto drożdżowe jest w pełni energetyczną przekąską dla dzieci. Stanowi idealne połączenie z dżemami, twarożkiem, owocami, czy czekoladą – dodaje.

Konsumenci niebawem będą mogli wybierać w sklepach spośród trzech wersji smakowych: z nadzieniem kakaowym, serowym lub wersji tradycyjnej. Każda z nich, jak na klasyczne ciasto drożdżowe przystało, obsypana jest słodką i chrupiącą kruszonką.

Uzupełnieniem oferty ciast drożdżowych jest „Favola”. „La petite brioche”, czyli mini brioszki to przykład śniadaniowej, francuskiej bułeczki. We Francji są synonimem polskiej „drożdżówki”. Nowości od Dan Cake Polonia można już znaleźć na sklepowych półkach w całej Polsce.

 

© Portal Spożywczy 2020-11-25 18:15:04