Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

Lato tuż, tuż... Firmy spożywcze wprowadzają oferty sezonowe

Jak donosi Rzeczpospolita firmy z sezonową ofertą już zaczynają walkę o rynek. Do sezonu letniego przygotowują się producenci lodów, duże browary, a nawet branża mięsna.


Autor: Rzeczpospolita
Data: 17-03-2016, 08:15
Fot. Shutterstock

Wprowadzenie nowości asortymentowych w sezonie letnim planuje Grycan. Firma chce mocniej wejść w segment lodów impulsowych. Mają w tym pomóc m.in. lody w kubeczkach o pojemności 125 ml z łyżeczką. Jak podaje Rzeczpospolita, ich wprowadzenie nie jest przypadkowe - sezon na lody zjadane zaraz po zakupie, na które przypada 60 proc. łącznej sprzedaży mrożonych deserów, rozpoczyna się w kwietniu.

Do sezonu letniego przygotowują się producenci piwa. Na ten okres, trwający od maja do września, przypadnie blisko połowa ich rocznej sprzedaży. Z tego powodu największe browary prześcigają się w pomysłach na innowacje, ponieważ rynek nie rośnie już w takim tempie jak kiedyś. Rywalem piw smakowych oraz napojów na bazie piwa staje się cydr.

Sprzedaży wyższej niż przed rokiem spodziewają się producenci wody butelkowanej. Wzrost będzie tym większy, im wyższe będą temperatury w lato.

Jak podaje Rzeczpospolita, firmom spożywczym w najbliższych miesiącach pomoże nie tylko wysoka temperatura. Rosnąca popularność spędzania wakacji w kraju, a ostatnio słaby złoty sprawia, że coraz więcej rodaków decyduje się na wypoczynek w Polsce, co przełoży się na większą sprzedaż.

Konsumpcję może również ożywić program Rodzina 500+.

Więcej czytaj w czwartkowym wydaniu Rzeczpospolitej. 

© Portal Spożywczy 2020-11-25 23:08:55