Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

O najlepszych handlowców pracodawcy gotowi są stoczyć prawdziwą batalię

Rotacja w branży handlowej jest nieodrodną cechą rynku pracy w branży handlowej, ale pracodawcy mają świadomość, jak wiele dla ich biznesu może zrobić dobry handlowiec, więc o zatrzymanie w pracy tych najlepszych będą walczyć – mówi serwisowi portalspozywczy.pl Artur Skiba, prezes Antal International.


Autor: www.portalspozywczy.pl
Data: 24-03-2016, 10:42
Artur Skiba, prezes Antal International. Fot. Antal

W branży handlowej jest od lat duża rotacja pracowników. Czy przyczyny, które ją powodują, są obecnie podobne do wcześniejszych i co mogłoby spowodować, aby rotację zmniejszyć?

– Rotacja pracowników jest nieodrodną cechą rynku pracy w branży handlowej. Dla wielu osób zatrudnienie w sprzedaży to etap kariery, a nie docelowe zajęcie. Gdy pojawia się możliwość odejścia od bezpośrednich kontaktów z klientem, wielu pracowników szybko decyduje się na zmianę – mówi serwisowi portalspozywczy.pl Artur Skiba, prezes Antal International. 

Zaznacza, że doświadczenie wyniesione z prowadzonych przez firmę Antal rekrutacji pokazuje, że pracodawcy mają świadomość, jak wiele dla ich biznesu może zrobić dobry handlowiec, więc o tych najlepszych gotowi są stoczyć prawdziwą batalię. 

– W tym celu firmy kładą coraz większy nacisk na działania employer branding, mające na celu wzmocnienie ich wizerunku jako pożądanego pracodawcy i widzimy, że działania te są kierowane zarówno do nowych kandydatów, jak i obecnych pracowników – tłumaczy Artur Skiba. 

Podkreśla, że ze strony pracodawców pojawia się też coraz więcej zapytań o możliwość zastosowania w procesie rekrutacyjnym testów sprawdzających motywację kandydata do podjęcia pracy w obszarze sprzedaży. 

– Taka wiedza pozwala menedżerowi na bardziej efektywną kooperację z nowo przyjętym pracownikiem – podsumowuje Artur Skiba. 

Firma Antal, zajmującą się rekrutacją i doradztwem personalnym, rozpoczęła w Polsce działalność w 1996 roku. We wrześniu 2013 roku podpisane zostało porozumienie, na mocy którego spółka Antal International Sp. z o.o. dołączyła do grupy kapitałowej Work Service.

 

© Portal Spożywczy 2020-11-29 02:37:15