Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

Największy Sphinx w Polsce otwarty na dworcu Wrocław Główny

Sieć restauracji Sphinx, należąca do Sfinks Polska, otworzyła nowy lokal na dworcu kolejowym Wrocław Główny. Zdobią go historyczne malowidła Sali Cesarskiej, odkryte podczas prac renowacyjnych.  Jest to już szósta restauracja Sphinx w stolicy Dolnego Śląska i jednocześnie największa spośród wszystkich lokali należących do sieci w Polsce. Restauracja prowadzona jest w modelu operatorskim.


Autor: www.portalspozywczy.pl
Data: 11-04-2016, 13:37
fot. materiały prasowe Sfinks Polska

Nowa restauracja Sphinx we Wrocławiu zlokalizowana jest na dwóch poziomach, wejście do niej znajduje się od strony ul. Józefa Piłsudskiego. Łącznie lokal zajmuje blisko 1000 mkw. i tym samym obecnie jest największą restauracją Sphinx. Dla klientów przygotowano 109 stolików oraz 282 miejsca siedzące, wiele z nich na wygodnych kanapach. Restauracja ma możliwość wydzielenia kilku sal, w których mogą odbywać się kameralne imprezy czy spotkania biznesowe. Przygotowano również strefę zabaw dla dziec. W sezonie wiosenno-letnim goście mogą korzystać również z ogródka. Dodatkowo w restauracji planowane są wieczory tematyczne np. taneczne.

Unikatowym elementem wnętrz restauracji Sphinx są zabytkowe malowidła na stropie odkryte w trakcie remontu lokalu. Jak się okazało stanowią one część Sali Cesarskiej, która została przygotowana na przyjazd cesarza Wilhelma II z małżonką Augustą Wiktorią w 1906 roku na tak zwane Kaiser Tage. Poddano je gruntownym zabiegom renowacyjnym, dzięki którym obecnie swoim wyglądem mogą zachwycać gości restauracji Sphinx.

Sfinks Polska zarządza 121 restauracjami na terenie Polski, w tym siecią 106 restauracji Sphinx (segment casual dining), 10 restauracjami Chłopskie Jadło (segment premium) i 5 restauracjami Wook (segment casual dining). 

© Portal Spożywczy 2021-01-19 21:48:24