Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

Jedynka: Dziesięciokrotny wzrost sprzedaży w sklepie internetowym

W styczniu ubiegłego roku sieć handlowa Polski Sklep Jedynka uruchomiła pierwszy w Rzeszowie spożywczy sklep internetowy. Choć jego obroty w porównaniu ze sprzedażą tradycyjną nadal są nieznaczne, to wykazują one dużą dynamikę: W porównaniu z pierwszym miesiącem jego funkcjonowania są one obecnie dziesięciokrotnie większe.

- Ceny w naszym sklepie internetowym są dokładnie takie same jak w prowadzonej przez nas sprzedaży tradycyjnej. Klienci dopłacają natomiast za transport - wyjaśnia Grzegorz Mierzejewski, wiceprezes firmy Jedynka S. A. - Staramy się jednak zachęcić rzeszowian do korzystania z tej nowej formy robienia zakupów, dlatego klienci, którzy dokonają zakupu na kwotę powyżej 50 zł transport mają gratis - dodaje.

Asortyment internetowego sklepu Jedynki to ok. 2,8 tys. produktów. - Jest to mniej niż w naszych tradycyjnych placówkach, gdzie wynosi on od 3 tys. w sklepach o powierzchni ok. 100-200 m kw. do nawet 40 tys. produktów, które oferujemy w naszym największym obiekcie, o powierzchni ok. 2,4 tys. m kw. - mówi Grzegorz Mierzejewski.–- Ale to nie jest mało - zastrzega- w wielu dyskontach standardem jest właśnie asortyment na poziomie 2-3 tys. artykułów.

Na razie największą trudność stanowi przekonanie klientów do robienia zakupów w nowej formie. - Choć Rzeszów jest dużym miastem, to jednak otwartość na tego typu nowości jest jednak znacznie mniejsza niż w największych metropoliach. Staramy się promować nasz internetowy sklep w naszych gazetkach reklamowych, przeprowadziliśmy również dwie kampanie bilbordowe - mówi Mierzejewski.
Inną niedogodnością są natomiast regulacje dotyczące sprzedaży alkoholu przez Internet. –Obecnie przepisy nie zezwalają na sprzedaż alkoholu przez Internet. Dlatego część klientów, którzy chcieliby zrobić kompleksowe zakupy rezygnują z tej formy na rzecz sprzedaży tradycyjnej - wyjaśnia nasz rozmówca.

Działająca od 1993 roku sieć Polski Sklep Jedynka jest własnością firmy Jedynka S. A. Aktualnie firma posiada 23 placówki, z czego największa ma powierzchnię 2,4 tys. m kw. Wszystkie sklepy zlokalizowane są na terenie województwa podkarpackiego.© Portal Spożywczy 2021-09-25 15:25:30