Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

Chris Heath, prezes Stock Spirits Group odchodzi ze stanowiska

Chris Heath, dotychczasowy prezes Stock Spirits Group Plc ustąpi ze stanowiska dyrektora generalnego (CEO) firmy ze skutkiem natychmiastowym, aby przejść na wcześniejszą emeryturę. Jego miejsce tymczasowo zajmie Mirosław Stachowicz.


Autor: Barbara Woźniak, portalspozywczy.pl
Data: 18-04-2016, 10:23
Chris Heath, prezes Stock Spirits Group fot. SSG

- Stock Spirits jest wspaniałą firmą, ze znakomitymi markami i wyjątkowo utalentowanymi ludźmi, z którymi miałem zaszczyt pracować. Miałem ogromną satysfakcję z ośmiu lat pracy w Stock Spirits, podczas których firma rozwinęła się i ugruntowała swoją pozycję jako spółka giełdowa. Stworzyliśmy kilka niesamowitych, nagradzanych marek, wspieranych przez światowej klasy zakłady produkcyjne i znakomitą sieć dystrybucji - mówi Chris Heath.

- Rada i ja dyskutowaliśmy plany sukcesji od pewnego czasu i uznaliśmy, że teraz nadszedł właściwy czas na zmianę lidera. Oczekuję z radością na możliwość spędzania czasu z moją rodziną i przyjaciółmi oraz życzę firmie wszystkich możliwych sukcesów – dodaje.

Na początku kwietnia Luis Amaral, który ma niemal 10 proc. akcji Stock Spirits Group i jest też właścicielem Grupy Eurocash sygnalizował, że chce odwołania Chrisa Heath’a i przeglądu ostatniej strategii Stock Spirits przede wszystkim ze względu na słabe wyniki w Polsce.

Czytaj także: "Luis Amaral chce odwołania prezesa Stock Spirits Group Chrisa Heath’a"

Czytaj także: "Stock Spirits Group: Propozycje Luisa Amarala wobec nas to konflikt interesów"

Chris Heath ma 55 lat, dołączył do Stock Spirits w 2007 r. jako dyrektor finansowy (CFO) i został nominowany na dyrektora generalnego Grupy (CEO) w 2009 r. Wcześniej pełnił rolę dyrektora finansowego oraz dyrektora handlowego w firmie Gondola Holdings plc.

Mirosław Stachowicz od listopada 2015 r. pełni rolę niezależnego Dyrektora Niewykonawczego Stock Spirits. Obejmie on funkcję p.o. Dyrektora Generalnego firmy do czasu powołania docelowej osoby na to stanowisko. Mirek Stachowicz ma szerokie doświadczenie w zarządzaniu firmami konsumenckimi w Polsce i w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Obecnie jest Niewykonawczym Wiceprzewodniczącym Rady firmy Harper Hygenics oraz Dyrektorem Niewykonawczym w CCC S.A. Obie firmy są notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

- Plan sukcesji był przedmiotem dyskusji Rady oraz Komitetu ds. Nominacji od kilku miesięcy. Na początku tego roku wybrana została międzynarodowa firma doradcza, która ma pomóc pozyskać odpowiednią osobę na stanowisko Dyrektora Generalnego. Dyskutowałem tę kwestię bezpośrednio z Chrisem. Chcieliśmy jednak nominować nowego Dyrektora Zarządzającego w Polsce zanim podejmiemy dalsze kroki, aby uniknąć zbyt dużej niepewności. W ubiegłym tygodniu z przyjemnością nominowaliśmy Marka Sypka na stanowisko Dyrektora Zarządzającego na Polskę. Jednak działania Western Gate przerwały realizację naszego planu, dlatego zdecydowaliśmy się przyspieszyć proces sukcesji – mówi David Maloney, przewodniczący rady Stock Spirits.

- Chciałbym podziękować Chrisowi za jego wkład jako Dyrektora Generalnego firmy. Wniósł do swojej roli przywódczej wspaniałe cechy osobowości oraz wartości. Prowadził biznes w warunkach dużych zmian w branży. Jest jeszcze dużo do zrobienia, jednak zdecydowane działania, które Chris wraz z Radą podjęli w ubiegłym roku zaczynają przynosić efekty, co pokazały wyniki 1. kwartału opublikowane w ubiegłym tygodniu. Życzymy Chrisowi wszystkiego dobrego na emeryturze – dodaje. 

Warunki odejścia Chrisa Heath’a są zgodne z zapisami w umowie oraz zobowiązaniami wynikającymi z polityki wynagrodzeń.

Na początku kwietnia Western Gate Private Investment Limited, firma zarządzająca majątkiem rodzinnym Luisa Amarala, mająca niemal 10 proc. kapitału Stock Spirits Group poinformowała, że chce odwołania Chrisa Heath’a i przeglądu ostatniej strategii Stock Spirits. Na stanowisko prezesa zgłosiła dwóch nowych kandydatów.

Western Gate Private Investment Limited zgłosiła takie propozycje na walne zgromadzenie Stock Spirits Group, które ma odbyć się 17 maja 2016 roku.

Stock Spirits Group jest czołowym producentem wódek czystych i gatunkowych oraz likierów w Europie Środkowo-Wschodniej. Grupa prowadzi swoją główną działalność na terenie Polski, Czech, Słowacji, Włoch, Chorwacji, Bośni i Hercegowiny. Ponadto, eksportuje swoje produkty do ponad 40 innych krajów na całym świecie.

 

© Portal Spożywczy 2021-01-16 16:01:28