Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

Wedel otworzy wkrótce kolejne pijalnie czekolady

E.Wedel, producent czekolady i produktów czekoladowych, otworzy wkrótce pijalnie w Poznaniu, gdzie nie był do tej pory obecny.


Autor: BW, portalspozywczy.pl
Data: 21-04-2016, 13:40
Obecnie w Polsce funkcjonuje ponad 20 Pijalni Czekolady E.Wedel fot. Wedel

Pijalnie czekolady zostaną otwarte w dwóch lokalizacjach: na poznańskim Starym Rynku – 30 kwietnia – oraz w Starym Browarze – w pierwszej połowie maja.

– Cieszymy się, że Pijalnie Czekolady E.Wedel zagoszczą w pięknym, rozwijającym się mieście, jakim jest Poznań, gdzie do tej pory nas nie było. Już w kwietniu działalność rozpocznie lokal na poznańskim Starym Rynku – przestrzeni przepełnionej historią i tradycją, której niesamowity klimat z pewnością uzupełni słodki smak czekolady Wedla – mówi Daniel Kucharski, prezes Pijalni Czekolady E.Wedel.

- Równie miło będzie nam gościć w Starym Browarze, który dzięki licznym nagrodom zdobył już międzynarodowy prestiż. Zależało nam na tym, aby w tak wyjątkowym miejscu, wypełnionym sztuką, nie zabrakło słodkiego akcentu w postaci naszego lokalu – dodaje.

E.Wedel informował wcześniej, że otworzy w tym roku ma w planach otwarcie co najmniej kilku nowych pijalni czekolady w tym m.in. kolejną Warszawie, a także w Łodzi, Poznaniu i w Toruniu.

Historia Pijalni Czekolady E.Wedel sięga 1851 r., kiedy Karol Ernest Wedel, młody cukiernik z Berlina, przyjechał do Warszawy i otworzył mały sklep przy ulicy Miodowej, w którym oferował czekoladę i karmel. W 1894 r. syn Karola, Emil przeniósł sklep i fabrykę do nowej kamienicy na ul. Szpitalnej, gdzie stoi ona do dziś, a w niej znajduje się najstarszy sklep i kawiarnia – Pijalnia Czekolady E.Wedel „Staroświecki Sklep”. 

Kolejne Pijalnie Czekolady powstawały od 2004 r. Obecnie w Polsce funkcjonuje ponad 20 Pijalni Czekolady E.Wedel w: Białymstoku, Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Łodzi, Nałęczowie, Sopocie, Warszawie, Wrocławiu i Zakopanem.

E.Wedel to jedna z najsilniejszych czekoladowych marek w Polsce W portfolio marki znajdują się m.in. takie słodycze, jak Ptasie Mleczko, Mieszanka Wedlowska, czekolady, ciastka, wafle i batony.

Od września 2010 roku, Wedel jest częścią japońskiej Grupy LOTTE, która jest międzynarodowym koncernem, założonym w 1948 roku, początkowo specjalizującym się w sektorze gum do żucia. Obecnie Grupa działa w różnych dziedzinach biznesu, włączając w to sektor spożywczy, słodyczy, handlu, podróży i turystyki, chemiczny, rynek budowlany oraz finansowy.

 

© Portal Spożywczy 2021-01-27 08:32:20