666 Drukuj
Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

Dyrektywa tytoniowa: Jakie zmiany czekają przemysł i konsumentów?

W Parlamencie zakończyły się prace nad ustawą o zmianie ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych - podaje w swoim biuletynie Polska Izba Handlu.


Autor: www.portalspozywczy.pl
Data: 02-08-2016, 13:56
Fot. shutterstock

- Senat podczas posiedzenia 20-22 lipca przyjął kilka poprawek w tym najważniejszą dotyczącą informacji o wyrobach tytoniowych w punktach sprzedaży – dzięki niej informacja o wyrobach tytoniowych w punktach sprzedaży będzie mogła być umieszczana do końca bieżącego roku. Dotyczy to oznakowania na szafkach podkładek pod bilon etc. - podaje w biuletynie Polska Izba Handlu.

Izba podkreśla, że wszystko to musi zniknąć z końcem bieżącego roku. Od początku przyszłego roku jedyna informacja w sklepach na temat wyrobów tytoniowych, która będzie dozwolona to ta na opakowaniach papierosów. Również ona będzie znacząco zmniejszona ponieważ nowe ostrzeżenia zdrowotne będą zajmować 65 proc. powierzchni opakowania – ta zmiana wejdzie w życie jednak dopiero od 20 maja 2017.

- Wyroby tytoniowe oznakowane zgodnie z dotychczasowymi przepisami mogą pozostawać w obrocie do 20 maja 2017. Po tym terminie wszystkie papierosy i tytoń do palenia będą musiały być oznakowane już zgodnie z nowymi przepisami - informuje Polska Izba Handlu.

Dodaje, że kolejna ważna zmiana to fakt że po 20 maja 2017 papierosy mentolowe nie będą mogły być w żaden sposób oznaczone inaczej papierosy zwykłe. Papierosy mentolowe będą mogły być sprzedawane do 20 maja 2020 roku.

© Portal Spożywczy 2020-03-28 12:45:54