666 Drukuj
Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

Bayer składa kolejną ofertę Monsanto. Będzie gigantyczne przejęcie?

Niemiecka firma Bayer kolejny raz złożyła propozycję przejęcia koncernu Monsanto i tym samym stworzenia największej firmy w segmencie chemii rolniczej. Producent glifosatu tym razem przyjął ofertę, a zważywszy na niedawne doniesienia o końcowym etapie porozumienia Syngenty z ChemChina, należy przygotować się na znaczące zmiany w tym segmencie rynku, które prawdopodobnie nie pozostaną bez znaczenia dla rolników.


Autor: Farmer.pl
Data: 06-09-2016, 14:27
Fot. 360b / Shutterstock.com

Niecały tydzień temu informowaliśmy, że rozmowy między Syngentą a koncernem ChemChina są bliskie finalizacji. Tak ogromna operacja byłaby ciosem dla amerykańskiego potentata segmentu agrochemicznego – Monsanto. Tymczasem kilka dni później Monsanto otrzymało kolejny raz nową ofertę od niemieckiej firmy Bayer, która obecnie jest skłonna zapłacić 65 mld dolarów (58,200 mld euro) albo 127,50 dolarów za akcję, by stworzyć globalnego giganta rynku nasion i pestycydów.

Bayer wykonał pierwszy krok ku pozyskaniu Monsanto w maju zeszłego roku z zamiarem stworzenia największej firmy w przemyśle środków agrochemicznych. Wstępna propozycja wynosiła 122 dolary za akcje, jednakże Monsanto uznało ją za niewystarczającą finansowo. W lipcu br. kwota została podwyższona o 3 dolary za akcje i znów spotkała się z odmową. Po dwóch miesiącach wystosowano nową propozycję, zwiększając cenę za akcję o 2,5 dolara. Tym razem producent glifosatu zaakceptował cenę.

Więcej w serwisie Farmer.pl

© Portal Spożywczy 2020-04-01 07:04:50