Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

Żabka Polska chce do końca 2010 r. uruchomić 65 sklepów sieci Freshmarket

Pierwszy sklep nowej sieci delikatesów zostanie otwarty w Lesznie 28 marca. W tym roku ma zostać uruchomionych 15 nowych obiektów, na które Żabka wyda ok. 40 mln zł. Do do końca 2010 r. w największych polskich miastach ma już działać kolejnych 50 placówek.

Plany Żabki dotyczace rozwoju sieci FreshMarket są bardzo ambitne. -  Z naszych analiz wynik, że na polskim rynku jest miejsce na ponad 1000 tego typu sklepów - mówi Jacek Roszyk, prezes zarządu Żabka Polska SA.

FreshMarket to sklepy delikatesowe typu convenience. Będą one zlokalizowane w centrach miast oraz w na dużych osiedach mieszkaniowych. Powierzchnia handlowa placówek będzie się wahac od 250 do 400 mkw. Oferta produktowa sieci obejmie do 7 tys. pozycji asortymentowych. Znajdzie się w niej dużo produktów świeżych, sałatek i dań gotowych.

W sklepach powstanie również stoisko 'freshcoffee", gdzie serwowana będzie świeżo parzona kawa i przekąski.

Oprócz tego w placówkach FreshMarket będą funkcjonowały punkty Freshclub, gdzie klienci sieci będą mogli opłacić rachunki, zagrać w lotto, doładować telefon oraz wypłacić gotówkę korzystając z usługi cashback.

- Rynek sprzedaży detalicznej w Polsce jest w fazie rozwoju i ciągłej ewolucji. Freshmarket to nie tylko nowa sieć sprzedaży, ale także nowy format na rynku. Realizujemy także dalszą ekspansję sieci Żabka, która liczy już ponad 2000 sklepów. Tworząc sieć Żabka wyprzedziliśmy trendy i odnieśliśmy sukces" - liczymy, że także Freshmarkety zdobędą uznanie klientów - powiedział Jacek Roszyk, prezes zarządu Żabka Polska SA.

Żabka Polska ujawnia, że kolejne markety sieci powstaną w Łodzi, Bytomiu, Tomaszowie Mazowieckim, Raciborzu i Świdnicy. - Szukamy także lokalizacji w innych dużych miastach takich jak Warszawa czy Poznań - dodaje Jacek Roszyk.© Portal Spożywczy 2021-10-25 06:24:22