Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

PKP Cargo chce kupić niemieckiego przewoźnika

PKP Cargo chce kupić przewoźnika na rynku niemieckim. Pomimo ciężkiej sytuacji na rynku PKP Cargo przeznaczy do 250 mln zł w 2009 roku na inwestycje - powiedział w środę na konferencji prasowej prezes PKP Cargo Wojciech Balczun. - Prowadzimy rozmowy z kilkoma firmami. Kupując jednego z prywatnych przewoźników niemieckich chcemy wzmocnić naszą pozycję na rynku europejskim - powiedział prezes. Nie zdradził o jakie firmy chodzi.

Wyjaśnił, że kupno niemieckiego przewoźnika ma na celu przejęcie przewozów kontenerowych na linii Niemcy - Polska. - Jesteśmy drugim, co do wielkości, kolejowym przewoźnikiem towarowym w Europie i tej pozycji nie oddamy - zapowiedział prezes.

By poprawić swoją pozycję na rynku europejskim PKP Cargo podjęło także rozmowy o zacieśnieniu współpracy z Portem Hamburg. - Trwają zaawansowane rozmowy z Portem Hamburg (Hamburger Hafen und Logistik AG - HHLA) - jednym z największych portów europejskich - powiedział Balczun. - Chodzi o poszerzenie współpracy w zakresie przewozów intermodalnych (wykorzystujących więcej niż jedną gałąź transportu) - wyjaśnił prezes.

Prezes poinformował, że podczas spotkania, które odbyło się 12 marca 2009 roku w Hamburgu powołano zespoły robocze, które przygotują konkretne propozycje wspólnych inwestycji logistycznych.

W Europie Zachodniej przewozy intermodalne stanowią jedną z najdynamiczniej rozwijających się form transportowych. - Klienci coraz bardziej doceniają tę formę usług przeładunkowo-transportowych. Jest to następstwem zwiększającej się liczby ładunków podatnych na konteneryzację, przede wszystkim wysoko przetworzonych (tzw. high tech), wymagających specjalnych warunków przewozu - czytamy w komunikacie prasowym PKP Cargo.© Portal Spożywczy 2021-10-22 04:36:17