Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

Haribo wkracza z produkcją do USA i wybuduje tam jedną z największych fabryk na świecie

Haribo planuje wybudować jeden z największych na świecie zakładów cukierniczych, w stanie Wisconsin w USA. Nowa fabryka zacznie działać przed 2020 rokiem i będzie pierwszym zakładem produkcyjnym Haribo w Stanach Zjednoczonych.

Niemiecka firma podała, że przez kilka lat analizowała wiele miejsc zanim podjęła decyzję o zakupie nieruchomości w regionie Kenosha w południowo-wschodniej części Wisconsin.

Wes Saber, wiceprezes i dyrektor finansowy Haribo America, mówi, że zakład będzie "jednym z największych obiektów w przemyśle cukierniczym ".

Obecnie słodycze Haribo dostarczane na całym świacie, produkowane są w 16 fabrykach w Europie.

Z wypowiedzi gubernatora Wisconsin Scotta Walkera wynika, że fabryka Haribo będzie jedną z największych inwestycji w zagranicznych w historii Wisconsin. Gubernator Walker powiedział również, że inwestycja w wysokości 242 mln dolarów stworzy 400 miejsc pracy dla Wisconsin.

Haribo jest obecny w Stanach Zjednoczonych od 1982 roku, a najlepiej sprzedającym się produktem koncernu w tym kraju jest marka Gold Bears.

Według firmy Euromonitor International  w 2016 roku Haribo miał 1,8 proc. udziału w amerykańskim rynku wyrobów cukierniczych pod względem wartości, co dało mu dziesiąte miejsce na rynku, na którym liderem jest koncern Hershey, a wiceliderem  MarsWrigley.© Portal Spożywczy 2021-06-18 04:39:24