Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

Fundusz Augere Health Food Fund szuka ciekawych pomysłów związanych z branżą spożywczą

- Fundusz Augere Health Food Fund powstał po to, by inwestować środki pochodzące od inwestorów prywatnych oraz NCBiR w innowacyjne przedsięwzięcia w szeroko rozumianej branży life science, ze szczególnym wskazaniem na branżę spożywczą, ale także suplementów diety, farmaceutyków oraz pokrewnych - mówi serwisowi www.portalspozywczy.pl Mateusz Kowalewski, prezes Hortimeksu.


Autor: MB; www.portalspozywczy.pl
Data: 24-05-2017, 15:46
fot. pixabay.com

- Augere HFF jest jednym z pierwszych tego typu przedsięwzięć, które adresowane są do przedsiębiorców mających pomysły na innowacyjny biznes, ale powstrzymujących się przed zaangażowaniem własnych środków ze względu na podwyższone ryzyko. Adresatami naszych działań są zarówno innowacyjne start-upy jak i firmy z obszaru MSP. W przypadku tych drugich, finansowanie innowacyjnych pomysłów może odbywać się w formie spin-outów, czyli wydzielonych spółek powołanych do zrealizowania rozwojowych pomysłów. Minimalizuje to ryzyko dla przedsiębiorcy, dając możliwość sfinansowania rozwoju środkami z zewnątrz - dodaje prezes Hortimeksu.

Fundusz zakłada inwestowanie w fazie preinkubacji lub inkubacji przedsięwzięcia, czyli w bardzo wczesnych etapach. - Naszym założeniem jest zachowanie kontroli nad przedsięwzięciem przez pomysłodawcę (inwestycja w udziały mniejszościowe) przy jednoczesnym wsparciu ze strony kompetentnego zespołu i partnerów Funduszu. Taka formuła może być interesującą propozycją dla przedsiębiorców poszukujących środków na badania i rozwój. Fundusz ruszył w marcu br., obecnie prowadzimy szereg rozmów z pomysłodawcami zainteresowanymi wsparciem oraz poszukujemy dalszych ciekawych projektów. Przewidywana wielkość pojedynczej inwestycji to przedział między 0,8 a 3 mln złotych - zapewnia Mateusz Kowalewski.

© Portal Spożywczy 2020-07-11 17:27:33