Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

Prezes Krakowskiego Kredensu: Chcemy przywrócić 5-procentową rentowność

Podstawowym założeniem jest przywrócenie rentowności na poziomie 5 proc. Spółka zakłada wykonanie zysku na poziomie 0,6 mln zł na koniec 2017 roku, co oznacza uzyskanie rentowności całkowitej netto poniżej 1 proc. – mówi w rozmowie z serwisem portalspozywczy.pl Krzysztof Wąsowicz, prezes spółki Krakowski Kredens Tradycja Galicyjska SA.


Autor: www.portalspozywczy.pl
Data: 06-06-2017, 13:32
Krzysztof Wąsowicz, prezes spółki Krakowski Kredens Tradycja Galicyjska SA. Fot. materiały prasowe

– Skuteczna implementacja restrukturyzacji powinna pozwolić na zrealizowanie wyznaczonego celu już w 2018 roku. Jest to związane z faktem opóźnień skutków decyzyjnych związanych z profilem działalności oraz przejściowymi kosztami transformacji – mówi w rozmowie z serwisem portalspozywczy.pl Krzysztof Wąsowicz, prezes spółki Krakowski Kredens Tradycja Galicyjska SA.

– Niewątpliwie odbudowanie sprzedaży w miejsce utraconego wiodącego klienta w kanale sprzedaży hurtowej nie może nastąpić natychmiastowo. Wskazana rentowność nie jest wygórowana – tłumaczy prezes.

Dodaje, że sytuacja branży handlu detalicznego wskazuje na to, iż ok. 67 proc. placówek jest rentownych, a średnia branżowa rentowność sprzedaży netto wynosiła 0,9-1,0 proc. w latach 2013-2015 i 2,2 proc. w I półroczu 2016. 

– Realność planu spółki na 2017 rok wspiera wykonanie I kwartału 2017, który zakończył się lepszym poziomem przychodów i lepszym wynikiem finansowym niż zakładano. Jednocześnie założona docelowa rentowność jest osiągalna i realna, co wynika m.in. z historycznej analizy rentowności w spółce (w latach 2013-2015 spółka generowała średnią rentowność netto 2,4 proc.), ale także z rentowności na poziomie marży handlowej, która stwarza przestrzeń dla wzrostu efektywności zarządzania – mówi Krzysztof Wąsowicz.

– Proszę również mieć na uwadze, że strata powstała w 2016 r. to przede wszystkim środki odpisane w związku z niewypłacalnością największego odbiorcy hurtowego, a nie złej polityki handlowej – tłumaczy prezes Krakowskiego Kredensu.

Zapraszamy do lektury pełnego wywiadu z Prezesem Krakowskiego Kredensu:

Prezes Krakowskiego Kredensu: Chcemy pozyskać nowe źródła przychodów - w innych kanałach sprzedaży niż sklepy firmowe (wywiad)

© Portal Spożywczy 2020-12-02 08:45:28