666 Drukuj
Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

SIG Combibloc Group i japoński Dai Nippon Printing łączą siły

Japońska grupa poligraficzna Dai Nippon Printing Co. oraz producent opakowań i maszyn SIG Combibloc Group AG planują utworzenie wspólnego przedsiębiorcy. Sprawę badają urzędy antymonopolowe, w tym polski UOKiK.


Autor: www.portalspozywczy.pl / UOKiK
Data: 05-07-2017, 12:48

Koncentracja ma się dokonać w formie utworzenia nowego wspólnego przedsiębiorcy („JV”) przez dwóch przedsiębiorców: Dai Nippon Printing Co., Ltd. z siedzibą w Tokio, Japonia („DNP”) oraz SIG Combibloc Group AG z siedzibą w Neuhausen, Szwajcaria („SIG”).

DNP prowadzi działalność na skalę światową przede wszystkim w branży poligraficznej. Grupa kapitałowa, do której należy DNP, prowadzi działalność głównie w ramach trzech segmentów strategicznych: segmencie komunikacji informacyjnej, segmencie dostaw produktów typu lifestyle i materiałów przemysłowych oraz w segmencie elektronicznym.

SIG i grupa kapitałowa, do której należy SIG ("Grupa SIG") prowadzi działalność w zakresie produkcji i zaopatrzenia w maszyny napełniające do napojów i płynnych produktów spożywczych. Grupa SIG produkuje również i dostarcza materiały do aseptycznych opakowań kartonowych do napojów i płynnych produktów spożywczych oraz świadczy usługi doradcze, szkoleniowe, techniczne i wspierające.

Planowana działalność JV będzie obejmować: dostawę maszyn napełniających SIG do aseptycznych kartonów do napojów i płynnych produktów spożywczych, (dostawę materiałów SIG do kartonowych opakowań aseptycznych do napojów i płynnych produktów spożywczych oraz usługi związane z maszynami napełniającymi.

JV będzie prowadziła działalność wyłącznie w Japonii.

© Portal Spożywczy 2020-03-29 03:55:04