Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

Makarony Polskie będą współpracować z Raya Holding w sprawie sprzedaży w Afryce

Makarony Polskie nawiążą współpracę z egipską firmą Raya Holding for Technology & Telecommunications w sprawie rozwoju sprzedaży makaronu i innych produktów spożywczych na rynkach krajów afrykańskich i arabskich - poinformowała spółka w komunikacie.


Autor: PAP
Data: 25-07-2017, 18:30
Zenon Daniłowski, prezes Makaronów Polskich, fot. PTWP

Raya Holding for Technology & Telecommunications jest akcjonariuszem Makaronów Polskich, ma 19,39 proc. w jej kapitale zakładowym.
 
Spółki postanowiły, że do rozwoju sprzedaży na rynkach europejskich zaangażowana zostanie spółka zależna Makaronów Polskich: MP Trade, w której mniejszościowym wspólnikiem, posiadającym nie więcej niż 47 proc. kapitału zakładowego, zostanie Raya Holding for Technology & Telecommunications lub jej spółka zależna.
 
Z kolei do rozwoju sprzedaży na rynkach afrykańskich zostanie zaangażowana spółka zależna Raya Holding for Technology & Telecommunications: Eden for Import & Export, w której mniejszościowym wspólnikiem, posiadającym nie więcej niż 25 proc. kapitału zakładowego, zostaną Makarony Polskie.
 
Spółki ustaliły także, że podwyższony zostanie kapitał zakładowy MP Trade o kwotę 310 tys. zł z przeznaczeniem nowopowstałych udziałów do objęcia dla kadry menadżerskiej i kluczowych osób dla rozwoju tej spółki. NWZ MP Trade podjęło uchwałę w sprawie tej sprawie.

© Portal Spożywczy 2020-11-23 23:39:49