Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

Polmlek: Rynek mleczarski jest praktycznie nieprzewidywalny

Nie da się przewidywać jak rozwinie się sytuacja w branży. Gdy na rynku jest zbyt dobrze, to też nie jest najlepiej. Gdy ceny są wysokie i ciągle rosną, producenci i przetwórcy boimy się, że nagle rynek może się załamać. Sytuacja jest nieprzewidywalna - powiedział Andrzej Grabowski, współwłaściciel Grupy Polmlek.


Autor: Roman Wieczorkiewicz, portalspożywczy.pl
Data: 27-07-2017, 10:54
Andrzej Grabowski /fot. PTWP

W jego opinii, teraz, korzystając z dobrej koniunktury jest czas na inwestowanie. - Trzeba rozwijać moce produkcyjne, inwestować w linie energooszczędne itp. Takie działanie da profity w momencie, gdy koniunktura się pogorszy. Tylko innowacje pozwolą być konkurencyjnym na rynku. Dobrym przykładem jest nasza nowa inwestycja w Lidzbarku Warmińskim. Przerabiamy tam 3 miliony litrów, ale na produkcji pracują tylko cztery osoby. Gdy będziemy tam przerabiać kolejne 3 miliony litrów, to nadal będą pracować tylko te cztery osoby – mówi Andrzej Grabowski.

Polmlek eksportuje około 40-50 proc. produkcji. - Chcę podkreślić, że na rynku międzynarodowym mamy teraz lepszą koniunkturę i uzyskujemy lepsze marże niż na rynku krajowym. Nasze produkty teraz są obecne na całym świecie. Sprzedaż prowadzimy sami i przez wyspecjalizowane firmy. Za granicę wysyłamy praktycznie tylko produkty masowe, które mają przynajmniej pół roku terminu przydatności do spożycia. Natomiast w kraju sprzedajemy galanterie i produkty z krótkim terminem przydatności do spożycia – mówi współwłaściciel Grupy Polmlek.

© Portal Spożywczy 2020-07-11 03:39:40