Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

Rzepak potrzebuje pszczół, a pszczoły rzepaku

Producenci rzepaku w Polsce wysiali w tym roku około 4 tys. paczek mieszanki nasion roślin nektaro- i pyłkodajnych. Jest to kolejne działanie Krajowego Zrzeszenia Producentów Rzepaku i Roślin Białkowych mające na celu ochronę pszczół oraz przypomnienie rolnikom o bezpiecznym wykonywaniu zabiegów ochrony roślin.


Autor: www.portalspozywczy.pl
Data: 08-08-2017, 10:39

- Rzepak potrzebuje pszczół, ale i pszczoły rzepaku. Pamiętając o tej symbiozie, w ostatnich latach zintensyfikowaliśmy nasze działania w zakresie bezpieczeństwa pszczół – wyjaśnia Juliusz Młodecki, Prezes Krajowego Zrzeszenia Producentów Rzepaku i Roślin Białkowych.

- W czasopiśmie Nasz Rzepak, wydawanym przez Zrzeszenie, systematycznie poruszane są tematy związane z pszczelarstwem, np. wywiady z pszczelarzami czy informacje o zasadach bezpiecznego stosowania środków ochrony roślin dla pszczół. KZPRiRB wraz z Instytutem Ogrodnictwa w Skierniewicach – Zakładem Pszczelnictwa w Puławach, objęło również swoim patronatem merytorycznym serię filmików animowanych „Z kamerą wśród pszczół”, w której pszczoła Kaja opowiada o codziennym życiu rodziny pszczelej. W 2016 r. Zrzeszenie zaproponowało organizacjom pszczelarskim podpisanie porozumienia o współpracy, m.in. w celu wspólnych działań promujących bezpieczne stosowanie środków ochrony roślin dla pszczół”- mówi Sonia Kamińska, Dyrektor Biura Krajowego Zrzeszenia Producentów Rzepaku i Roślin Białkowych.

Paczki wysianych mieszanek nasion „Dar dla Pszczół” pochodziły z kampanii edukacyjnej firmy Bayer „Grunt to Bezpieczeństwo”. – Dziękujemy producentom rzepaku za ich duże zaangażowanie. To kolejny ważny przykład rosnącej świadomości rolników w zakresie bezpieczeństwa pszczół - podsumował Michał Krysiak, Kierownik ds. Bezpiecznego Stosowania Produktów w firmie Bayer.

© Portal Spożywczy 2021-01-27 11:11:37