666 Drukuj
Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

Wina bezalkoholowe lepsze niż piwa bezalkoholowe?

Bezalkoholowe wina białe, różowe i czerwone, spokojne i musujące trafiły do oferty Makro. Jak podaje sieć hurtowni, takie trunki świetnie uzupełnią kartę win lokalu oraz menu – zwłaszcza lunchowe. Są "fit" i mają właściwości prozdrowotne.


Autor: portalspozywczy.pl
Data: 13-09-2017, 13:25

Piwa bezalkoholowe cieszą sie coraz większą popularnością. Na sukcesie tym może skorzystać także wino bezalkoholowe.

Jak podaje sieć hurtowni Makro, zachęcająca do tych produktów w swojej nowej ofercie, wina bezalkoholowe mogą być świetną alternatywą dla osób, które nie mogą lub nie chcą spożywać alkoholu – m.in. dla kierowców, sportowców, kobiet w ciąży i karmiących, osób odchudzających się czy z problemami zdrowotnymi. Dzięki temu świetnie uzupełnią kartę win lokalu oraz menu – zwłaszcza lunchowe.

Wina dostępne w ofercie Makro zostały wytworzone w naturalny sposób, w stu procentach z winogron. W celu usunięcia alkoholu zastosowano bezpieczne techniki, takie jak metoda wirujących stożków. Dzięki temu wina mają poniżej 0,4% alkoholu (mniej niż kefir czy chleb razowy) oraz są, jak zapewnia Makro, "fit" – zawierają o 70% mniej kalorii, niż wina alkoholowe. Wspierają układ nerwowy, mięśniowy i krwionośny, zawierają m.in. polifenole, które działają przeciwko starzeniu, miażdżycy, cukrzycy czy alergii.

© Portal Spożywczy 2020-04-06 07:33:40