666 Drukuj
Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

Warszawa: Protest przeciwko transportowi żywych zwierząt

13 września 2017 r. odbył się drugi w historii dzień akcji przeciwko długodystansowym transportom żywych zwierząt –pod hasłem “Stop Transportowi Żywych Zwierząt”.


Autor: informacja prasowa
Data: 14-09-2017, 10:29
fot. mat. pras.

67 organizacji z całego świata w ponad 100 zorganizowanych akcjach protestowało przeciwko eksportowi żywych zwierząt. Od Paryża po Brukselę, Warszawę i Singapur odbyły się marsze, happeningi i demonstracje.

W Polsce trzy organizacje zajmujące się ochroną zwierząt hodowlanych – CIWF Polska (Compassion in World Farming), Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt Viva oraz BASTA Inicjatywa na Rzecz Zwierząt połączyły swoje siły w 11 miastach w Polsce: w Warszawie, Poznaniu, Katowicach, Łodzi, Szczecinie, Wrocławiu, Gdańsku, Bełchatowie, Pile, Rzeszowie i Słupsku.  

W Warszawie można było zajrzeć do ciężarówki i zobaczyć na własne oczy, jak przewożone są zwierzęta. Jak informują organizatorzy, auto cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. Aktywiści rozdawali informacyjne ulotki oraz zachęcali do przyłączenia się do kampanii i podpisania petycji.

Na tę chwilę organizacje wsparło ponad 25 tysięcy osób. Międzynarodowy Dzień Akcji organizowany był po raz drugi, a jego inicjatorem jest organizacja CIWF (Compassion in World Farming), której udało się już doprowadzić do zlikwidowania dopłat do eksportu żywych zwierząt poza Unię Europejską. 

 

© Portal Spożywczy 2020-03-30 01:49:36