Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

Okocim z medalami na European Beer Star

Jury European Beer Star, jednego z największych i najważniejszych konkursów piwowarskich na świecie, po raz kolejny doceniło piwa marki  Okocim. Okocim Klasyczna Pszenica została nagrodzona złotym medalem, natomiast brąz przypadł Mistrzowskiemu Porterowi, który w 2015 roku otrzymał złoto i miano najlepszego porteru w Europie w kategorii „Porter Bałtycki”.


Autor: portalspozywczy.pl/pr
Data: 14-09-2017, 14:38
fot. materiały prasowe

W tym roku do konkursu zgłoszona została rekordowa liczba 2 151 piw z 46 krajów. Jury oceniało piwa w 60 kategoriach, biorąc pod uwagę ich kolor, smak, aromat oraz pianę. W każdej kategorii przyznawane były trzy medale: złoty, srebrny i brązowy.

- Jesteśmy bardzo dumni, że nasze piwa ponownie zostały wyróżnione przez jury tak prestiżowego konkursu. To dla nas potwierdzenie, że ponad 170 lat piwowarskich tradycji, wiedza przekazywana z pokolenia na pokolenie i pasja, z którą warzymy nasze piwa przynoszą doskonałe efekty. To zaszczyt móc pochwalić się najlepszym piwem pszenicznym w Europie i jednocześnie duże zobowiązanie – mówi Adam Surmacz, piwowar z Browaru Okocim.

Nagrodzony złotem w kategorii „„South German-Style Hefeweizen Hell” Okocim Klasyczna Pszenica to piwo górnej fermentacji. Jest niefiltrowane, naturalnie mętne z nutami goździków i dojrzałych bananów. - Szczególną dumą napawa fakt, że nasza piwo pszeniczne zdobyło najwyższe uznanie na konkursie w Bawarii, w miejscu, z którego wywodzi się ten styl piwny – dodaje Paweł Zych, piwowar z Browaru Okocim.

Okocim Mistrzowski Porter ponownie znalazł się na podium European Beer Star z brązowym medalem w kategorii „Porter Bałtycki”. To piwo dolnej fermentacji warzone na bazie trzech słodów: monachijskiego, karmelowego i palonego. Swój wyjątkowy charakter zawdzięcza połączeniu słodów, specjalnemu procesowi warzenia oraz długiemu okresowi leżakowania.

European Beer Stars to konkurs, który od 14 lat zorganizowany jest przez Verband Private Brauereien Deutschland (Związek Prywatnych Browarów w Niemczech), Verband Private Brauereien Bayern (Związek Prywatnych Browarów w Bawarii) oraz Association of Small and Independent Breweries in Europe (S.I.B.).

Carlsberg Polska jest jednym z trzech największych graczy na rynku piwa w Polsce, aw jego ofercie są takie marki piw jak: Carlsberg, Okocim, Harnaś, Karmi, Kasztelan, Somersby, Grimbergen, Bosman oraz Piast.

© Portal Spożywczy 2020-04-01 20:09:15