Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

ZPC Bałtyk zorganizowała Święto Gdańskich Słodyczy

Fabryka Czekolady „Bałtyk”, która w tym roku obchodzi jubileusz 95-lecia swoich tradycji, zorganizowała  Święta Gdańskich Słodyczy. Premiera albumu „Słodkie historie Gdańska” oraz powrót „Malajskiej” - kultowej czekolady „Bałtyku” z początku lat 70. – to główne wydarzenia święta, które w przedwielkanocny weekend odbyło się w Gdańsku.


Autor: portalspozywczy.pl/pr
Data: 27-03-2018, 10:33
fot. materiały prasowe ZPC Bałtyk

Święto Gdańskich Słodyczy odbyło się w Centrum Handlowym Manhattan w Gdańsku w weekend 24 i 25 marca. Obchody święta zainaugurował prezes ZPC „Bałtyk” Konrad Mickiewicz oraz Maciej Kosycarz, wydawca albumu „Słodkie historie Gdańska”. W inauguracji święta uczestniczyły władze miasta reprezentowane przez Aleksandrę Dulkiewicz, zastępcę Prezydenta Gdańska ds. polityki gospodarczej oraz Piotra Kowalczuka, zastępcę Prezydenta Gdańska ds. polityki społecznej. Kulminacyjnym wydarzeniem Święta Gdańskich Słodyczy były dwie premiery – albumu pt. „Słodkie historie Gdańska” oraz kultowej czekolady „Bałtyku” z początku lat 70. czyli słynnej „Malajskiej” z wiórkami kokosowymi.

 Album „Słodkie historie Gdańska” to ponad 70 unikatowych fotografii i rysunków, 27 opowieści z czterech stuleci przedstawiających historię miasta ukazaną przez pryzmat słodyczy, które powstawały i nadal powstają w Gdańsku. Autorem publikacji jest gdański pisarz, historyk i reżyser Mieczysław Abramowicz. Opracowanie graficzne wykonała Magda Beneda, gdańska artystka malarka i graficzka. W pracach nad albumem pomagali byli i obecni pracownicy „Bałtyku” oraz zarząd firmy.

Kolejną premierą podczas Święta Gdańskich Słodyczy był powrót „Malajskiej” – kultowej czekolady „Bałtyku” z początku lat 70. „Malajska” to jedna z najbardziej znanych czekolad „Bałtyku” ostatniego półwiecza. Jej początki sięgają przełomu lat 60. i 70.. Sekretem jej smaku było połączenie według odpowiedniej receptury mlecznej czekolady z wiórkami kokosowymi.

- Wracamy do kultowych smaków, które zapisały się we wspomnieniach wielu osób. Chcieliśmy nieco starszemu pokoleniu przypomnieć smak dzieciństwa, a młodszemu pokazać w jakich smakach gustowali ich rodzice. Powrót „Malajskiej” to prezent, który dedykujemy naszym sympatykom z okazji jubileuszu 95-lecia tradycji „Bałtyku – mówi Konrad Mickiewicz, prezes ZPC „Bałtyk”.

Współczesna „Malajska” produkowana jest według tej samej receptury „Bałtyku” co przed laty. Tworzona jest w formie tabliczki 100-gramowej w specjalnie zaprojektowanej etykiecie nawiązującej stylistyką do etykiety z początku lat 70. Nie zawiera oleju palmowego, GMO oraz glutenu.

W Święto Gdańskich Słodyczy „Bałtyk” przygotował także specjalne stoisko w Centrum Handlowym Manhattan, z fontanną czekolady i degustacją swoich czekolad, pralinek, karmelków i orzeszków.

„BAŁTYK” to fabryka czekolady na Pomorzu, której historia sięga 1923 roku i nierozerwalnie wiąże się z Gdańskiem. Czekolady, cukierki, pralinki, lizaki, bombonierki, drażetki czy orzeszki – to wszystko powstaje w rodzimych, polskich zakładach „Bałtyku” w Gdańsku i we Włocławku. „Bałtyk” tworzy słodycze zarówno według tradycyjnych, wieloletnich receptur, jak i zaskakuje swoich sympatyków nowatorskimi pomysłami na zupełnie nowe produkty.

© Portal Spożywczy 2021-01-25 13:45:56