666 Drukuj
Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

Inspekcja Pracy sprawdzi, czy sklepy Żabki to placówki pocztowe

Żabka trafi pod czujne oko kontrolerów Państwowej Inspekcji Pracy. To pokłosie decyzji o zrobieniu ze sklepów placówek pocztowych. PIP zerknie w umowy, sprawdzi czy w sklepie jest jakikolwiek ślad paczek - informuje serwis money.pl.


Autor: Money.pl
Data: 27-04-2018, 15:55
Żabka fot. PTWP

W niedziele z zakazem handlu działać mogą placówki handlowe, które prowadzą również działalność pocztową i kurierską - wynika z analizy prawników przygotowanej na zlecenie sieci handlowej Żabka. I dlatego niektóre placówki otworzą się również w niedzielę niehandlową, a za ladą staną pracownicy.

Pierwsze naklejki "placówka pocztowa" już pojawiają się na sklepach Żabka. 

- O tym, czy dany sklep może być uznany za placówkę pocztową uprawnioną do prowadzenia handlu w niedziele i święta będą decydowały ustalenia faktyczne dokonane przez inspektora pracy w trakcie kontroli - mówi Danuta Rutkowska, rzecznik Państwowej Inspekcji Pracy.

Sprzedawca będzie musiał więc udowodnić, że faktycznie prowadzi jakąś działalność pocztową: ma paczki do przekazania dla klientów oraz odpowiednią umowę na takie usługi.

Żabka oficjalnie prowadzi współpracę z Point Pack, który odpowiada za kooperację z Pocztą Polską i DHL. I to właśnie Point Pack jest zarejestrowanym operatorem pocztowym, a Żabka - jego placówkami.

Więcej na Money.pl

 

© Portal Spożywczy 2020-04-07 02:20:22