Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

Tesco za połączeniam kolejnych stanowisk pracy

Jak informuje dlahandlu.pl za NSZZ "Solidarność", działająca przy Tesco Polska, w sieci trwają obecnie szkolenia pracowników na nowe stanowiska. - Pracodawca chce także połączyć dotychczasowe stanowiska pracy w Dziale POK z Koordynatorami Kas - podali związkowcy.

"Solidarność" zaznaczyła, że zmiany w powyższych działach są dobrowolne, a pracownicy, którzy nie wyrażą zgody na zmianę stanowiska pracy, pozostaną na dotychczasowych. -Takie informacje przekazali stronie związkowej przedstawiciele pracodawcy. W związku z tym nie będzie wypowiedzeń umów o pracę ani zwolnień grupowych - komunikują związkowcy.

Związek otrzymał od pracowników Działu ds. Zgodności (Dział Kontroli Zapasów, Dział Kontroli Cen, Rotacja Towaru, Przebudowy) kilkadziesiąt petycji ze sprzeciwem ze sklepów z całego kraju. Sprzeciw dotyczy nowo tworzonych stanowisk pracy w działach wspomagających tj. Asystent ds. Zgodności, które polegają na połączeniu tych działów w jeden oraz utworzenie jednego stanowiska pracy, a co za tym idzie zmiany zakresu obowiązków.

Więcej na dlahandlu.pl© Portal Spożywczy 2021-12-09 14:44:13