Nad Polską przechodzi front burzowy. Między godziną 19 a godziną 22 intensywnych opadów deszczu i gwałtownych porywów wiatru należy się spodziewać się w województwach mazowieckim, opolskim, łódzkim, lubelskim, podkarpackim, małopolskim i warmińsko-mazurskim.

W niektórych województwach burze już nastąpiły, głównie na północy i zachodzie kraju. Według danych Rządowego Centrum Bezpieczeństwa w wyniku burz bez prądu pozostaje ponad 76 tys. odbiorców. Najwięcej w woj. wielkopolskim - 36 tys., kujawsko-pomorskim - 18,6 tys., lubuskim - 12,7 tys., pomorskim - 4 tys. Strażacy interweniowali już około 500 razy, usuwając m.in. zwalone drzewa.

MSWiA i służby apelują o ostrożność i rozwagę. Należy pamiętać o podstawowych zasadach postępowania podczas burz i nawałnic. W razie zaskoczenia przez burzę, trzeba się schronić w najbliższym budynku. Nie należy szukać schronienia pod drzewami lub lekkimi konstrukcjami, jak wiaty przystankowe, gdyż mogą zostać porwane przez wiatr. Jadąc samochodem podczas burzy, warto zjechać na pobocze lub na parking. Trzeba także unikać parkowania samochodów pod drzewami.

MSWiA zaleca także organizatorom stref kibica, aby w związku z przechodzącym frontem burzowym wzięli pod uwagę bezpieczeństwo osób przebywających w tych miejscach.