Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

Wystartuje nowa e-platforma z produktami od rolników

Wkrótce ruszy nowa platforma sprzedażowo-zakupowa, dzięki której wiejskie produkty mają trafić bezpośrednio od rolników na polskie stoły. To szansa dla małych i średnich gospodarstw oraz lokalnych przetwórców - podaje businessinsider.pl.


Autor: Businessinsider
Data: 12-07-2018, 10:03

Platformę przygotowuje Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych Rolników i Organizacji Rolniczych. Założenie jest takie, żeby na platformę trafiały oferty małych gospodarstw rodzinnych. Do transakcji będzie dochodziło bezpośrednio między rolnikiem i konsumentem. - Zorganizujemy za nich transport i przechowywanie - mówi szef projektu Tomasz Mocarski.

Platforma będzie podsuwać oferty producentów według regionu zamieszkania klienta. 

Ogromne nadzieje z projektem wiąże Sławomir Izdebski, szef rolniczego OPZZ. - Dzisiaj konsumenci mówią otwarcie: my chętnie zapłacimy każde pieniądze za zdrowy produkt, tylko pokażcie, gdzie on jest. Wszędzie na półkach w supermarketach wszystko mamy wymalowane na biało-czerwono, tylko każdy wie, że jest to produkt daleko odbiegający od tego tradycyjnego - mówi Izdebski.

Do prowadzenia nowej platformy potrzebna jest firma, która będzie operatorem systemu. Tomasz Mocarski zdradza, że rozmowy w tej sprawie są zaawansowane. Platforma ma wystartować jeszcze w tym roku.

W sierpniu rozpocznie się kampania informacyjna mająca ją wypromować. Na razie działa jedynie strona internetowa zgruntupolska.pl, gdzie klienci i producenci mogą się już rejestrować.

Więcej na businessinsider.pl.

© Portal Spożywczy 2020-06-04 03:09:22