Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

ERG zdobywa nowe rynki eksportowe

Spółka ERG rozpoczęła większe dostawy produktów foliowych do klientów w Bułgarii i Tadżykistanie. W sumie ERG eksportuje już swoje towary do 21 krajów. W całym 2018 r. firma chce zdecydowanie zwiększyć poziom sprzedaży zagranicznej z poziomu 15% zanotowanym w 2017r do ponad 20%. Jeszcze w tym miesiącu prace rozpocznie kolejna linia produkcyjna.


Autor: www.portalspozywczy.pl/ pr
Data: 13-07-2018, 12:35

ERG sprzedaje swoje produkty m.in. do Niemiec, Słowacji, Francji, ale także Rosji, Białorusi, Serbii czy Mołdawii. W ostatnim okresie spółka szczególnie zwiększyła swój eksport do państw z południa Europy.

- Po wysyłkach testowych zdobyliśmy stałych klientów m.in. w Bułgarii. Obserwujemy także wzrost wolumenu sprzedaży m.in. do Włoch, Austrii i Estonii. Z jednej strony to efekt naszych działań prosprzedażowych a z drugiej możliwość sprzedaży bardzo nowoczesnych produktów głównie foliowych. Chcemy w tym roku znacznie przekroczyć poziom 20% jeśli chodzi u udział eksportu w strukturze naszej sprzedaży - mówi Robert Groborz, prezes zarządu ERG SA.

Spółka zainwestowała przez ostatnie kilka lat w sumie około 20 milionów złotych w rozbudowę innowacyjnych linii produkcyjnych a także w rozwój nowych produktów. Moce produkcyjne wzrosły o ponad 50%.

Spółka kończy obecnie testy związane z uruchomieniem nowej linii produkcyjnej o wartości 4,5 mln złotych, której zakup był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej. Pełną wydajność powinna ona uzyskać jeszcze w tym miesiącu.

 

 

 

 

© Portal Spożywczy 2020-05-26 11:11:35