Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

Inalca Food & Beverage przejęła 60 proc. udziałów w spółce Mille Sapori Plus

3 lipca 2018 spółka Inalca Food & Beverage zarządzana przez Inalca SpA należąca do Cremonini Group, nabyła 60 proc. udziałów w spółce z rynku HoReCa, Mille Sapori Plus Sp. z o. o.


Autor: www.portalspozywczy.pl/ pr
Data: 16-08-2018, 09:56
fot. materiały prasowe

 

Cremonini Group zatrudnia ponad 16.000 pracowników i w 2017 r. wypracowała ponad 4 mld euro przychodów ze sprzedaży, z czego około 35% uzyskuje za granicą. Firma jest jednym z największych prywatnych grup w sektorze żywnościowym w Europie i działa w trzech obszarach: produkcji, dystrybucji i cateringu.

Założona w 1963 w Castelvetro di Modena przez Luigi Cremonini, to włoski lider w produkcji i przetwarzania wołowiny (Inalca, Montana, Manzotin, Ibis) oraz marketingu i dystrybucji produktów do gastronomii (MARR). Jest jednym z największych operatorów gastronomicznych w Europie (Chef Express), obecny również na włoskich dworcach kolejowych, autostradach oraz lotniskach. Do Grupy należy znana sieć restauracji Roadhouse Restaurant. Obecnie Grupa realizuje jeszcze inne, duże inwestycje w Polsce.

Inalca Food & Beverage jest filią Inalca Cremonini SpA (Group) specjalizującą się w międzynarodowej sprzedaży i dystrybucji tradycyjnych produktów spożywczych pochodzenia włoskiego. Została założona w 2012 roku, a jej misją jest ekspansywny rozwój międzynarodowy, poprzez przejmowanie małych i średnich lokalnych dystrybutorów, którzy są w stanie zapewnić doskonałą obsługę klientów oraz odpowiednie pokrycie rynku. IF & B posiada ofertę z ponad 12.000 artykułów, które znakomicie reprezentują włoską tradycję kulinarną, oferując produkty m.in. małych włoskich producentów. Swoje oddziały posiada w: USA, Australii, Republice Zielonego Przylądka, Tajlandii, Hong Kongu, Chinach, Malezji, Meksyku oraz Wyspach Kanaryjskich.

Firma Mille Sapori Plus z siedzibą w Warszawie została założona 8 lat temu przez włoskiego przedsiębiorcę - Luciano Pavone. Firma jest dystrybutorem oryginalnych włoskich produktów spożywczych. W roku 2018 planowany jest obrót na poziomie 88 milionów złotych (około 20 milionów euro). Dotychczasowy właściciel pozostanie 40% udziałowcem i nadal będzie zarządzał firmą jako Dyrektor Generalny Spółki.

Według Augusto Cremonini (CEO IF & B) dzięki fuzji z rynkowym liderem, w swojej kategorii, IF & B ma szansę na duży rozwój na jednym z najbardziej dynamicznych rynków w Europie, gdzie popyt na wysokiej jakości, włoskie produkty spożywcze jest wciąż rosnący. Poprzez przejęcie Mille Sapori, IF & B uzyska pokrycie polskiego rynku, a klienci jeszcze bardziej atrakcyjną ofertę produktową dopasowaną do swoich potrzeb.

© Portal Spożywczy 2020-10-27 00:45:27