Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

Śniadek: Żabka dobrze wie, że posuwa się za daleko

- Kierownictwo Żabki doskonale zdaje sobie sprawę, że posuwa się tutaj za daleko i w ten sposób próbuje uzyskiwać przewagę konkurencyjną na rynku, zwiększając obroty. Pod pozorem rzekomych usług pocztowych - powiedział w rozmowie z serwisem Gazeta.pl Next Janusz Śniadek, szef podkomisji sejmowej do spraw rynku pracy.

Jak podał "Dziennik Gazeta Prawna" ajenci Żabki wygrali już osiem spraw sądowych przeciwko Państwowej Inspekcji Pracy. PIP uznał, że sklepy nielegalnie korzystają ze statusu placówki pocztowej, ale sądy rację niezmiennie przyznają Żabce.

- Nie ulega dla mnie wątpliwości, że to jest nadużycie i przejaw nieuczciwej konkurencji - mówi serwisowi Gazeta.pl Next. - Ta sytuacja będzie wymagała prawdopodobnie pewnego uszczelnienia w ustawie - zapowiada.

Janusz Śniadek nie potrafi określić, kiedy ustawa może zostać znowelizowana. - To są decyzje władz klubu, a one jeszcze nie zapadły - wyjaśnia. Poseł PiS nie widzi jednak powodu, by uszczelnienie objęło te sklepy, które niedzielny zakaz omijają dzięki posiadaniu w ofercie paliwa.

Więcej na Gazeta.pl Next© Portal Spożywczy 2022-08-09 09:36:21